Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārskata ieceres par bijušo Daukstu pamatskolu 1

Nevis sociālā māja ar sociālajiem dzīvokļiem, kā bija iecerēts līdz šim, bet sociālās aprūpes iestādes struktūrvienība ir jāveido slēgtajā Daukstu pamatskolā. To pašvaldībai piedāvā novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs. Viņa priekšlikums tiks izskatīts ceturtdien, 25.augustā, kārtējā Gulbenes novada domes sēdē.

Situācija esot diezgan skaudra. Lai arī novadā ir divi sociālās aprūpes centri - “Tirza” Tirzas pagastā un “Siltais” Līgo pagastā, pieprasījums pēc brīvām vietām šādās iestādēs esot tik liels, ka to nav iespējams apmierināt. Arī citos Latvijas novados sociālās aprūpes iestādes esot pārpildītas un Gulbenes novada cilvēkiem atsakot. Tāpēc J.Antaņevičam ir radusies ideja bijušajā Daukstes pamatskolā, kuras nosaukums tagad ir “Dzērves”, pirmajā stāvā izveidot struktūrvienību – sociālās aprūpes telpas.

Pēc ēkas apsekošanas secināts, ka tur varēs ievietot aptuveni līdz 28 vai pat 30 klientiem. Tas šābrīža problēmas novada pašvaldībā pilnībā atrisināšot, novada deputātiem pauž J.Antaņevičs. Vienīgi ēkā esot jāpaplašina ieejas durvis uz sanitārajiem mezgliem, lai tur piekļuve tiktu nodrošināta arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ar ratiņkrēsliem.

“Pārējās telpas ir piemērotas cilvēku izvietošanai,” uzskata J.Antaņevičs.

Pēc viņa ieteikuma pie šīs idejas realizācijas dzīvē būtu kopīgi jāstrādā novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļai, sociālajam dienestam un Daukstu pagasta pārvaldei, kura šobrīd apsaimnieko slēgtās Daukstes pamatskolas ēku.

Viņš atgādina, ka sociālās aprūpes institūciju ir paredzēts veidot arī bijušās Jaungulbenes arodskolas mācību korpusa ēkā, kuras adrese ir “Jaungulbenes alejas”. Tā pašvaldība lēma pagājušā gada 26.novembrī. Notiekot projektēšana, un, cerams, divu gadu laikā skaidrība būšot. “Kā atrisināsies finanšu situācija, nevaru komentēt,” saka J.Antaņevičs.

Jau rakstījām, ka lēmums par Daukstes pamatskolas slēgšanu ar 8.jūniju tika pieņemts novada domē pagājušā gada 29.decembrī. Lēmuma pamatojums – audzēkņu trūkums. Tad arī lēmumā tika ierakstīts, ka bijusī skolas ēka daļēji kļūs par sociālo māju. Daļa bijušās pamatskolas ēkas tiek izmantota kā bērnudārza grupiņas telpa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas