Pārsteidz itāļu taupība 10

Delegācijas pārstāvji dalās iespaidos par redzēto Itālijā
Itālijas Valdina pašvaldība pilsētu sadraudzības projekta gaitā bija uzaicinājusi pie sevis Gulbenes novada delegāciju. Pagājušajā nedēļā delegācija atgriezās mājās un dalās iespaidos, cik vērtīgs viņiem ir šķitis šis brauciens.

Ir jāredz, kā dzīvo citur! Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs ir pārliecināts, ja Latvija ir viena no Eiropas Savienības dalībvalstīm, tad ir jāizmanto izdevība aizbraukt un redzēt, kas notiek un kā dzīvo citās valstīs. Daloties iespaidos par Itāliju, A.Vasiļjevam personīgi palicis iespaids, ka itāļi ir taupīgi cilvēki.

 

"Bijām skolā un dažādās pašvaldības ēkās un redzējām, ka viņi nemet lieki naudu ārā, nevis kā mēs - bieži vien gribām pārspēt cits citu, piemēram, remontējot tās pašas skolas. Tur viss ir gaužām vienkārši, un to ir vērts pamācīties arī mums. Piemēram, itāļu skolā, lai veiktu remontu, izvēlas ilgnoturīgas lietas un materiālus. Tur klasēs un arī gaiteņos līdz 2 metru augstumam viss ir noflīzēts. No praktiskā viedokļa ļoti labi, nu varbūt nav tik ētiski un skaisti," par redzēto iespaidos dalās A.Vasiļjevs.


Viņš arī salīdzina dzīves tempu, kāds ir te un Itālijā. "Mēs te skrienam pa galvu, pa kaklu, bet tur cilvēki ir mierīgi, visu apdomā un dara lēnām. Un domāju, ka viņi tāpēc nav atpalikuši, bet ir vēl priekšā mums," saka A.Vasiļjevs un piebilst, ka patikuši sakārtotie ceļi.


Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītāju tāpat kā arī citus delegācijas pārstāvjus pārsteidza atkritumu problēma. "Apmeklējām semināru, kurā risināja problēmas par atkritumu šķirošanu un tamlīdzīgi, bet viņiem, manuprāt, pirmā problēma ir - kā savākt atkritumus. Ielas ir neierasti piegružotas. Tas ir pārsteidzoši! Skolā bērniem dāvinājām konfektes, kad viņi tās iztina, visi automātiski papīrus nometa uz grīdas. Zāle palika kā pēc kara lauka. Problēma ar atkritumiem viņiem nav atrisināta. Iespējams, ka viņi uzskata, ka tā rīkoties ir normāli. Tur visas ielas malas ar izsmēķiem, kaut gan atkritumu urnas ir," stāsta A.Vasiļjevs.


Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš uzskata, ka šādi braucieni ir vērtīgi, jo ir jāredz un jāsalīdzina, lai zinātu, uz ko mēs varam tiekties un ko mums nevajag.

 

"Mēs daudz redzējām. Bijām ražotnēs, iepazinām viņu sadzīvi, redzējām skolu. Pieredze ļoti laba. Itāļus interesēja mūsu atkritumu noglabāšana un tā visa organizēšana, jo te mēs pat varam palielīties, ka esam pussolīti priekšā. Tāpēc jau viņus ļoti interesēja sadarbība ar mums," saka V.Lapiņš.

 

Itāļi neizrādās

Deputāts Intars Liepiņš stāsta, ka pilsēta Valdina, kurā dzīvoja, atgādina mūsu kūrortpilsētu Jūrmalu.

 

"Kad ieradāmies Itālijā bija plus 20 grādus silts, pēc tam gan palika vēsāks - līdz plus 10, 15 grādiem, bet mani tas neatturēja doties arī peldēties, par ko itāļi brīnījās, jo viņi tādā laikā jau staigā biezās virsdrēbēs," stāsta I.Liepiņš.


Viņu pārsteigusi itāļu vienkāršība. Mūsu kultūras nams salīdzinājumā ar viņu esot kā pils. "Man radās priekšstats, ka pašvaldība dzīvo taupīgi - viņiem nav jaunākie datori un mašīnas. Viņi neizrādās," saka deputāts.


Arī viņš pārliecinājies, ka pie itāļiem noteikti ir netīrāka vide nekā pie mums, jo problēma ar atkritumiem nav atrisināta līdz galam.


Vizītes laikā Itālijā apmeklējuši vīna, ķieģeļu un grapas (kandža) rūpnīcu. "Parakstījām sadraudzības līgumu ar itāļiem un vasarā itāļi brauks pie mums uz Gulbeni. Man ļoti patika neformālais vakars. Bija interesanti, uzstājās viņu mūzikas ansamblis, dejojām un iepazināmies tuvāk, sadraudzējāmies.
Kāpām Etnā (Tas ir Eiropas lielākais aktīvais vulkāns un sasniedz 3 326 metru augstumu). Daba ir ļoti atšķirīga. Kas nav redzēts, tas rada sava veida pievilcību," saka I.Liepiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

a

Būšot atbildes brauciens no Itālijas ,kurš apmaksās?Vai tad abos gadījumos itāļi maksās?Kā izpaudīsies brauciena atdeve? Ļoti gribētos zināt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 20:05

http://www.gulbene.lv/index.php/pavaldba-inform/1454-domes-delegcija-valdnas-pavaldb

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 15:00

Bize

Tā arī nesapratu, kāds bija brauciena mērķis, apskatīties skolas, alkahola darītavas un vulkānu. Te ir darbs novadniecei Valsts kontrolierei, lai izvērtē šāda pieredzes brauciena lietderību. Vai tiešām nav normālu pieredzes apmaiņas braucienu ideju, kas arī gulbeniešiem dotu pienesumu, nevis jūsmot pa flīzēm, tā ir arī Spānijā, Portugālē un Beļģijā, ko tagad jādodās uz š'\im valstīm, lai redzētu, kā citi liel flīzes. Nožēlojami!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 14:42

zobens

A jūs nezinājāt, ka Liepiņš ir atvaļināts "kodējs"???

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 12:19

A varbūt Liepiņš nosapņoja, ka ir bijis Vīna rūpnīcā?
Piem. vasiļjeva kungs stāsta par dabu - a Liepiņš tik par izklaidi....kas kam.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 12:11

Arta

Viss vecajās sliedēs:grapas rūpnicas apmeklējums-liels pienesums darba uzlabošanā novadā.Riebīgi!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 10:38

Nevajag smi'dināt tautu- no valsts ,kur ziemā t*sasniedz 30 * braukt ziemas laikā uz Itāliju,kur vispār nav aukstu ziemu .Un vīnu darītavas īstā vieta pieredzei pagastu darbiniekiem...

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 09:09

Vietējās ziņas