Pārsteidz saulespuķes zieds

Gulbenieti Mariju Romanovu pārsteigusi saulespuķe, kurai kopā saauguši trīs ziedi. Tagad gan dzeltenais zieds jau noziedējis un ir pilns ar melnām sēklām. Viņa to bija atnesusi parādīt arī "Dzirkstelei".

Bieži vien dārzā uzziedējušas saulespuķes ar diviem ziediem kopā, bet tas sievieti nepārsteidzis, savukārt apbrīnu izraisījusi šogad izaudzētā puķe, kurai kopā saauguši trīs ziedi. "Tas ir jumis," spriež M.Romanova. Senči ticēja, ka Jumis nes auglību, svētību un bagātību tam, kas to atrod.


M.Romanova saulaini dzeltenīgos ziedus savā mazdārziņā audzē no gada uz gadu. "Saulespuķes man patīk. Tās dod spēku. Dārzā aug dzeltenas, tumšas un raibas saulespuķes. Lielākā daļa gan jau ir pārziedējusi. Tagad ir gatavas saulespuķu sēklas, ar kurām nāk mieloties zīlītes un zvirbuļi," stāsta gulbeniete.

Viņa ir novērojusi, ka zvirbuļi atlido, paēd sēkliņas un, kad ir pilna guza, aizlido prom, savukārt zīlītes sēž turpat pie saulespuķēm, knābā sēkliņas un augu dienu dzied, tā priecējot mazdārziņa saimnieces sirdi un dvēseli.


Saulespuķu sēklas tiek ne vien putniem, jo lielu daļu no tām M.Romanova atstāj turpat dārza zemē, lai nākamajā gadā atkal izaugtu jauni, lieli dzeltenie saulespuķu ziedi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas