Pārtikas pakas trūcīgajiem sāks dalīt augustā

2,8 kilogramus smagās pārtikas pakas novada un Gulbenes pilsētas trūcīgās ģimenes varētu sākt saņemt augustā. Tās trūkumcietējiem piegādās SIA "Futurus Food", kas uzvarēja iepirkuma procedūrā, jo šai firmai bija lētākais preču piedāvājums, bet pakas dalīs Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komiteja.

Ēdīs poļu un lietuviešu pārtiku  

"Mums kopumā būs jāizdala vairāk nekā divas tonnas sauso pārtikas produktu, jo kopumā ir apzinātas 787 trūcīgās ģimenes. Diemžēl šo ģimeņu skaits nemitīgi pieaug. Ja Gulbenē pārtikas paku saņemšanai sākotnēji tika pieteiktas 120 ģimenes, tad šobrīd to skaits ir sasniedzis 300," stāsta Sarkanā Krusta Gulbenes novada komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko.

 

Trūcīgās ģimenes saņems divu mēnešu normu.

 

"Produktu piegādātājs ir rēķinājies ar noteiktām braukšanas reizēm un noteiktu apjomu, bet tagad tas viss dubultojas," piebilst S.Homčenko.

 

Pārtikas produktu pakā ietilpst pa puskilogramam auzu un četrgraudu pārslu, kilograms makaronu, pa 400 gramiem piena pulvera un pankūku miltu. Diemžēl tā būs poļu un lietuviešu ražota pārtika, nevis Latvijas prece, lai gan iepriekš izsniegtajās pārtikas pakās vismaz divas trešdaļas bija Latvijā ražotā produkcija.

 

Gaidīs rudens veltes

Līdzīgi kā iepriekšējos gados Sarkanā Krusta novada komiteja atkal aicina lauku ļaudis atvēlēt nelielu daļu no rudenī izaudzētās ražas, ko izdalīs trūcīgajām ģimenēm.

 

"Tie var būt augļi un dārzeņi, piemēram, burkāni, bietes, kartupeļi, ķirbji un cits. Vairākus gadus īpaši lielu augļu un dārzeņu daudzumu ir palīdzējuši sarūpēt druvēnieši," stāsta S.Homčenko.

 

Rudens veltes trūcīgajām ģimenēm piegādā komitejas darbinieki, iepriekš apzinot, kas būtu nepieciešams visvairāk.

 

Izvietos ziedojumu kastes

S.Homčenko informē, ka jau nākamajā nedēļā četros Gulbenes tirdzniecības uzņēmumos - "Latvijas Grāmata", "Santa", "Bilance" un izdevniecības "Zvaigzne" grāmatnīcā tiks izvietotas ziedojumu kastes "Sveiks, mans nākamais skolasbiedri!". Ziedojumu kastēs varēs ievietot penāļus, lineālus, rakstāmpiederumus, burtnīcas un citas skolai noderīgas lietas.

 

"Novadā ir daudz atsaucīgu cilvēku. Par to pārliecinājāmies iepriekšējos gados," saka S.Homčenko.

 

Palīdz ar apaviem un apģērbu

Lietoto apģērbu un apavu punktā šobrīd tiek veidots bērnu apģērbu un apavu uzkrājums, lai, tuvojoties, jaunā mācību gada sākumam, tos izdalītu trūcīgajām ģimenēm, kurās ir skolas vecuma bērni.

 

"Arī šogad notiks akcija, "Sveika, skola!", kad kopīgi ar sociālās aprūpes nodaļas darbiniekiem Sarkanā Krusta komitejas telpās izliksim šīs preces, lai ģimenes varētu nākt un izraudzīties sev vajadzīgo," piebilst S.Homčenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas