Pārvietojas militārais transports 2

No 16. līdz 29.oktobrim Latvijā norisinās starptautiskās militārās mācības ”Sudraba Bulta 2017”, kurās piedalās vairāk nekā 3500 karavīru no Albānijas, ASV, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas.

No 18. līdz 23.oktobrim posmā Ādaži – Alūksne – Ādaži notiek Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto tehnikas, tajā skaitā bruņutehnikas, pārvietošanās, kas vērojama arī Gulbenes novadā.

"Gulbenes novadā pa ceļu cauri Lejasciemam notiek militārā transporta kolonnu pārvietošana, kas ir viena no mācību fāzēm. Šajā mācību fāzē tiek trenēta vienību spēja īsā laikā ierasties ikvienā vietā, kur tas ir nepieciešams, arī izmantojot koplietošanas ceļus un tādējādi uzlabojot savas kaujas spējas,” informē Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina un piebilst, ka 22. un 23.oktobrī kolonnas pārvietosies pa šo ceļu atpakaļ uz Ādažiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

“Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam,” uzsver M.Senkevicina.

Mācībās piedalās arī aptuveni 200 zemessargi un 30 rezerves karavīri, lai pilnveidotu un uzturētu zemessargu un rezerves karavīru zināšanas un iemaņas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas