Pasākumā "Pasargā sevi un palīdzi citiem!" teorētiskās zināšanas apliecina praksē

Vakar un šodien Igaunijā netālu no Pērnavas notiek Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīti pasākumi „Pasargā sevi un palīdzi citiem". To organizē un finansiāli atbalsta Glābšanas dienesti, Sarkanais Krusts un dzelzceļa uzraudzības dienests. Kā sadarbības partneri pieaicināti policija un enerģētikas uzņēmuma pārstāvji.

Astoņpadsmit vispārizglītojošo skolu sesto klašu komandām divu dienu laikā jāapmeklē 18 kontrolpunkti, kuros jāapliecina savas prasmes prmās palīdzības sniegšanā, neliela ugunsgrēka likvidēšanā, zināšanas satiksmes noteikumos un pr drošību.

 

Gatavošanās sacensībām notiek visugadu, kad izglītības iestādes apmeklē glābšanas dienestu speciālisti un iepazīstina ar to zināšanu minimumu, kuru ikdienā un īpaši pirms došanās vasaras brīvdienās noderīgi zināt katram jaunietim. Pasākuma organizatori kā šīs aktivitātes pozitīvāko aspektu min iespēju nodarbībās pārrunāto pārbaudīt praksē, tādējādi nostiprinot teorētiskās zināšanas un gūstot apliecinājumu savām spējām: „Es to varu!"

 

Šāds pasākums Igaunijā tiek rīkots jau piekto gadu un šogad kā sadarbības partnerus tajā piedalīties uzaicināja arī Vidzemes reģiona Prevencijas grupas pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar labās prakses piemēru un, iespējams, jau tuvākajā laikā rastu iespēju šādu pasākumu kā ikgadējo Drošības dienu noslēgumu īstenot arī Vidzemes reģionā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas