Pasažieru pārvadātājs izrāda piesardzību

Gulbenes rajonam gadā, nevis mēnesī, ir piešķirta 355 775 latu dotācija zaudējumu kompensēšanai pārvadātājam SIA "Gulbenes autobuss" par veiktajiem sabiedriskā transporta pakalpojumiem. Tā pēc 18.septembra laikrakstā "Dzirkstele" ievietotās informācijas "Autobuss uz Rīgu kursēs katru dienu" precizē rajona padomes pašvaldību un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja.

Ar precizēto peļņas un zaudējumu aprēķinu pārvadātājs SIA "Gulbenes autobuss" nav iekļāvies šajā noteiktajā gada summā un ir radusies starpība - vairāk nekā 17 000 latu.

 

Jāsamazina kilometri

"Šajā aprēķinā jau bija iekļauts tarifu pieaugums un plānotais pasažieru pārvadājumu apjoma pieaugums kopš 15.septembra sakarā ar diviem jaunajiem vietējas nozīmes autobusu maršrutiem un trijiem grozītajiem maršrutiem. Ja mums spiestu šo starpību kaut kādā veidā samazināt līdz minimumam, tad pēdējos divos mēnešos pārvadājumu apjoms būtu mēnesī jāsamazina par 14 000 kilometru," norāda M.Mikolaja.

 

Speciāliste uzskata, ka veiktais peļņas un zaudējumu aprēķins tomēr nebūs tik "melns velns", kā to paredzējusi valsts SIA "Autotransporta direkcija", sargādama valsts budžetu, lai neveidotos pārtēriņš, jo valsts pienākums tagad ir segt pārvadātāju zaudējumus 100 procentu apmērā.

 

Nepieļauj pārtēriņu

"Ņemot vērā brīdinājumus, ka nākamajā gadā zaudējumu kompensācijām atvēlētā summa būs aptuveni tāda pati kā šogad, Autotransporta direkcijai dots uzdevums nepieļaut šāgada avansā iedotās summas pārtēriņu," skaidro M.Mikolaja.

 

Galīgo norēķinu ar pārvadātājiem valsts par šo gadu veiks nākamajā gadā pēc pārvadātāju gada bilances rezultātiem.

 

"Šī ir galvenā atšķirība no iepriekšējās kārtības, kad valsts konkrētajā gadā piešķīra konkrētu dotācijas summu un neinteresējās par to, kā pārvadātāji "savilka galus". Ja rajona padome vienojās ar pārvadātāju par pārvadājumu apjomu, viss tika saskaņots un tā bija mūsu problēma, kā pārvadātājs izdzīvoja ar konstanto dotācijas summu attiecīgajā gadā. Tikai tad, ja pārvadātājam "ūdens smēlās mutē", bijām spiesti kaut ko samazināt," stāsta M.Mikolaja.

 

Viņa veikusi aprēķinus, lai noskaidrotu, kāds varētu būt prognozētais ieņēmumu pieaugums, un secinājusi, ka pārvadātājs savos aprēķinos ir bijis superpiesardzīgs.

 

"Palielinot ieņēmumu prognozi, sākotnējā starpība vairs nav tik liela, tāpēc cerams, ka Autotransporta direkcija apstiprinās grozījumus līgumā par pasažieru pārvadājumiem," piebilst M.Mikolaja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas