Pašdarbnieki darbu sāks oktobrī

Lizuma kultūras namā rosība sāksies oktobrī, kad jaunajā darba sezonā uz pirmo mēģinājumu pulcēsies 14 dažādi kolektīvi. Šonedēļ jau sākušās ritma nodarbības vecākās un vidējās paaudzes cilvēkiem. Ritma grupa ir izveidota pirmo reizi, un to vada Sarmīte Vlodare no Jaunpiebalgas.

"Pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars uzskata, ka arī šajā sezonā ir jāsaglabā visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kuri kultūras namā darbojās arī pērn, pulcējot 214 pašdarbniekus. Laukiem tas ir ļoti liels skaitlis, tāpēc nebūtu pareizi liegt viņiem darboties. Kopīgi esam raduši līdzekļus arī kolektīvu vadītāju algošanai. Protams, absolūti visi vadītāji algu par kolektīva vadīšanu nesaņem. Tie ir kolektīvi, kuriem pašiem iespējams gūt ienākumus. Ja budžetā līdzekļus nesamazinās vēl vairāk, varēsim izdzīvot," stāsta Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte.  

Kultūras iestādē darbosies Lizuma jauktais koris, kurā var iesaistīties dziedātāji arī no citiem novada pagastiem, sieviešu ansamblis "Zīle", vidējās paaudzes deju kopa "Untums", jauniešu deju kopa, pirmsskolas un sākumskolas bērnu deju kolektīvi, amatierteātris "Daiva", kura režisore pirmo gadu būs šā kolektīva dalībniece Solveiga Vilka.

 

Mēģinājumos pulcēsies arī pirmsskolas vecuma bērnu popgrupa, muzicēs Lizuma lauku kapela, grupas "Velēnmuižas muzikanti" un "Ceļavējš". Maksas nodarbības būs bērnu un jauniešu teātra studijā "Saule". Nodarbības turpinās arī amatnieku kopa "Laipa", kā arī mūzikas skolas filiāle, ko vada Gaļina Kosilo.

 

31.oktobrī plānota visu kolektīvu atkalredzēšanās pasākums, kad kolektīvi uzstāsies ar saviem priekšnesumiem. "Kultūras namam šis ir jubilejas gads. Kultūras aktivitātes te sākās 1929.gadā, tāpēc strādāsim jubilejas noskaņās," piebilst E.Dūte.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas