Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasta darbinieki prasa algas paaugstinājumu 5

30.jūlijā notika AS "Latvijas Pasts" vadības un Latvijas Pasta un sakaru darbinieku arodbiedrības LSAB pārstāvju tikšanās, kurā nolemts, ka lēmums, vai sākt pastnieku streiku, tiks pieņemts 13.augustā.


"

Latvijas Pastā" strādājošie pastnieki nav apmierināti ar darba samaksu. Tagadējo 120 latu vietā viņi pieprasa vismaz 250 latus.
"Latvijas Pasts" esot apsolījis meklēt līdzekļus, lai apmierinātu darbinieku vēlmes, taču par precīzu datumu, kad gaidīt algas pieaugumu, pasts solījis informēt 13.augustā.

Gulbenes pasta priekšniece Zilgma Uiska laikrakstam norāda, ka Gulbenes rajona pasta nodaļās darbs rit, kā ierasts - pastnieki strādā, pasta sūtījumi, laikraksti un žurnāli tiek piegādāti, pensijas tiek izmaksātas.

"Par iespējamo pasta darbinieku streiku pagājušajā nedēļā neviens mūsu rajona darbinieks pie manis nevērsās, visi turpināja darīt savu darbu. Par neapmierinātību ar algām nevaru neko komentēt. Katram cilvēkam vienmēr gribēsies lielāku algu. Ir maza alga - gribas vairāk, ir liela alga - gribas vēl vairāk," saka Z.Uiska.


Kāda pastniece "Dzirkstelei" atzina, ka algas, protams, varētu būt lielākas, taču viņai šis darbs patīk. Viņa gan piebilda - ja arī algas netiks palielinātas, viņa no šī darba neatteiksies.

Savukārt kāda cita pastniece laikrakstam teica, ka algu palielinājums būtu ļoti nepieciešams, jo dzīve ir kļuvusi ļoti dārga, bet pastnieku darbs ir sarežģīts un pastnieki būtu pelnījuši, ka viņiem palielina algas.


Arī vairāki laikraksta aptaujātie lasītāji pauda atbalstu pasta darbinieku streikam, jo pasta darbinieku un pastnieku darbs ir ļoti atbildīgs un grūts.


Tiesa, algu palielinājums pasta piegādātājiem varētu likt palielināt arī maksu par saviem pakalpojumiem, tā rezultātā pieaugs arī žurnālu un laikrakstu abonēšanas cena. Ja piegāde sadārdzināsies divas līdz divarpus reizes, kā pieļauj "Latvijas Pasts", abonēšana varētu kļūt par 50 līdz 80 procentiem dārgāka, par ko ir uztraukušies laikrakstu un žurnālu izdevēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

zilbīte

Atvainojos ātri rakstīju, radās kļūda. Domāts- man jau patīk šad tad ko uzrakstīt...

pirms 13 gadiem, 2007.08.07 17:23

zilbīte

Man jau patīk,ād tad ko uzrakstīt. Tad lūk , ko vēlos teikt. Pastnieks laukos nav tikai pasta piegādātājs. Ticiet man, viņš ir gan psihologs, gan aprūpētājs, gan informētājs. Pastnieks tiek gaidīts vairāk kā radinieks. Un to visu caur sevi iznest ir grūtāk, kā tikai viens otrs iedomājas - avīzi pastkastē iemest, vai pensiju izmaksāt. Tikai vienu gribu teikt- es neesmu pastniece, strādāju sociālā sfērā.

pirms 13 gadiem, 2007.08.07 17:21

XxX

Kādu piemēram algas paaugstinājumu var prasīt daži lauku pastnieki?Zinu daudzus pastniekus laukos,kuri paši pastu izvadā tikai pensiju dienās,pārējā laikā nodarbina savus bērnus.Tad kāda var būt runa par algu palielināšanu cilvēkiem,kuri praktiski strādā vienu dienu mēnesī?

pirms 13 gadiem, 2007.08.02 10:02

Aivis

bet kāda viņiem atbildība iznēsājot to pastu un naudu???????

pirms 13 gadiem, 2007.08.01 22:43

Vietējās ziņas