Pasta pakalpojumus saņems bibliotēkā

Ar 1.martu darbu pārtrauc Stradu pagasta Stāķu pasta nodaļa Šķieneros. Stradu pagasta iedzīvotāji pasta pakalpojumus, sākot ar martu, katru darbdienu vienu stundu - no pulksten 10.30 līdz 11.30 varēs saņemt Stāķu bibliotēkas telpās. Tur strādās pastniece Irita Laure.

"Tagad pasts strādās tikai vienu stundu, tas ir maz, līdz šim pasts strādāja no pulksten 9.00 līdz 12.30. Neiebilstu, ka pakalpojumus atkal saņemsim Stāķos. Tur pasta nodaļa ir bijusi arī agrāk. Šķieneros tā atrodas tikai pēdējos gados. Laukos pasta nodaļa ir ļoti vajadzīga, jo tajā var iegādāties arī dažādas preces. Kā tagad būs? Bibliotēkas telpās taču nav, kur izvietot preces. Tad jau pagasts varēja atvēlēt kādu dzīvokli, kur pārcelt pasta nodaļu," uzskata Šķieneru iedzīvotāja Anna Lišika.  

Pasts noraida piedāvājumu

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis stāsta, ka atbildes par to, ka gaidāmas šādas izmaiņas, no "Latvijas Pasta" atbildīgajiem darbiniekiem nācies "vilkt kā ar knaiblēm". Tikai pirms dažām dienā bijusi tikšanās ar pasta darbiniekiem un vietas precizēšana.

 

Sākotnēji pagasta pārvalde bijusi gatava piedāvāt pasta nodaļai četristabu dzīvokli Stāķos daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā. "Dzīvoklim ir lodžija, tāpēc, lai nebūtu jāizmanto kopējā kāpņu telpa, bijām gatavi ierīkot atsevišķu ieeju, maksāt par komunālajiem pakalpojumiem, nodrošināt ar siltumu, lai tikai šo nodaļu saglabātu, bet "Latvijas Pasts" mūsu piedāvājumu nepieņēma. Viss jau bija izlemts pirms tam, uzskata J.Duļbinskis.

 

Viņam paskaidrots, ka nodaļa esot nerentabla, tāpēc arī tiekot likvidēta. "Caurums, ko rada nodaļas likvidēšana, tagad tiek aizpildīts ar starpnieku - "Latvijas Pasta" darbinieku-, kurš vēl uzņemas papildu pienākumus. Vienu stundu katru dienu pastniece atradīsies Stāķu bibliotēkā kasiera telpā. Varēs iegādāties arī preces, jo pastnieka automašīna būs arī šo preču noliktava," stāsta J.Duļbinskis.
Pagasta pārvaldes vadītājs uzskata, ka viena stunda, ko pastnieks pavadīs bibliotēkas telpās, vairāk paredzēta pensionāriem un cilvēkiem, kuri nestrādā. Cilvēkiem, kuri strādā, faktiski arī agrāk nebija iespējams nokļūt pasta nodaļā.

 

Pasts pilda biznesa plānu
"Starpniecības tīkla izveide ir viens no valsts akciju sabiedrības "Latvijas Pasts" izstrādātā un valdības apstiprinātā biznesa plāna stratēģiskajiem uzdevumiem līdz 2014.gadam. Tajā paredzēts pakāpeniski pasta pamatpakalpojumu funkcijas nodot uzņēmuma sadarbības partneriem tajās vietās, kur atsevišķu pasta nodaļu darbība ir nerentabla. Es pildu to, kas man ir norādīts," informē "Latvijas Pasts" Pasta tīkla daļas vadītājs Vilis Klincis.


Pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotāji varēs abonēt preses izdevumus, nodot un saņemt pakas, vēstules, bandroles un sīkpakas, saņemt piemaksas sūtījumus, iegādāties pastmarkas, norēķināties par elektrību, gāzi, mobilo telefonu pakalpojumiem. Varēs veikt iemaksas kredītiestādēm un pasta norēķinu sistēmas kontā. Ja ir saņemts aicinājums sūtījumu saņemšanai pasta nodaļā, tad to varēs saņemt Gulbenes pasta nodaļā aiznākamajā darbdienā vai pieteikt pa tālruni 64497692, ka sūtījumu vēlas saņemt Stāķu bibliotēkas telpās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas