Pastnieki aicina iedzīvotājus uz sapratni

Akciju sabiedrība "Latvijas Pasts" aicina iedzīvotājus pārbaudīt savu pastkastīšu tehnisko stāvokli un rūpīgāk pieskatīt suņus.

"Veicot pasta piegādi Gulbenes novadā, pastnieks katru dienu sastopas ar dažādām grūtībām. Viena no tām - klaiņojoši, nepiesieti suņi. Lai arī šajā novadā šogad nav konstatēts, ka kāds pastnieks būtu fiziski cietis, tomēr nepiesieto suņu dēļ arī te ir problēmas pastu ievietot atsevišķās pastkastītēs.

 

Piegādes punkta "Gulbene-1" vadītāja Irita Augule ir personīgi sazinājusies ar atsevišķiem suņu saimniekiem un lūgusi, lai nodrošina pastniekam drošu iespēju ievietot presi pastkastītē," "Dzirkstelei" stāsta akciju sabiedrības "Latvijas Pasts" sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

 

Viņa piebilst, ka pērn Latvijā reģistrēti 24 suņu uzbrukumi pastniekiem. Šā gada pirmajos sešos mēnešos fiksēti jau deviņi suņu uzbrukumi pastniekiem. Par šiem uzbrukumiem vienmēr rakstiski tiek informēta pašvaldības policija un Pārtikas un veterinārais dienests.

 

"Visur Latvijā un arī Gulbenes novadā problēma ir arī bojātas, neslēdzamas un maza izmēra pastkastītes, kā arī pastkastīšu izvietojums. Ļoti grūti ir ievietot presi maza izmēra pastkastītēs. Kopumā ļoti daudz ir tādu pastkastīšu, kas nav slēdzamas. Iedzīvotāji parasti neapmierinātību izrāda vien tad, kad no pastkastītes jau ir pazudušas vēstules un preses izdevumi. Tomēr, nerūpējoties par savu pastkastīšu stāvokli, klients pats pakļauj sevi apdraudējumam, ka korespondencei brīvi var piekļūt trešā persona. Nereti viensētās dzīvojošie adresāti nav izvietojuši savas pastkastītes pie ceļa atbilstoši noteikumiem," stāsta A.Tērauda.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas