Pastnieki saņems jaunus divriteņus 2

Aprīļa sākumā pieci Gulbenes 1. pasta nodaļas pastnieki saņems jaunus divriteņus. Gulbenes novada pagastos sūtījumu un preses piegādi pastnieki veic, pārvietojoties ar automašīnu vai kājām.

Gulbenes 1. pasta nodaļas vadītāja Līga Karole atzīst, ka pastniekiem jauni divriteņi tiešām ir vajadzīgi, jo 2004. un 2006.gadā piešķirtie braucamrīki intensīvās slodzes rezultātā ir nolietoti, tāpēc nespēj pilnībā nodrošināt ne pastnieka komfortu, ne arī nepieciešamās piegādes funkcijas.


„Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs norāda, ka „Latvijas Pastā” sūtījumu un preses izdevumu piegādi ik dienas veic 200 pastnieki. Tie, kuri sūtījumu piegādi veic ar divriteni, dienā vidēji nobrauc 12 kilometrus, tāpēc jaunu 200 divriteņu izvēlē tikuši piesaistīti arī pastnieki, kuri izmēģinājuši vairāku ražotāju piedāvājumu.


Jaunie divriteņi ir aprīkoti ar ātruma pārslēgšanas iespējām trīs līmeņos, skaņas signālu, gaismas likturīšiem divriteņa priekšpusē un aizmugurē, atstarojošiem elementiem divriteņa aizmugurē un abu riteņu spieķos, kā arī ietilpīgiem groziem pasta sūtījumu pārvadāšanai. Šādus divriteņus pasta piegādei izmanto arī citas Eiropas pasta iestādes.


Lai tiktu ievēroti drošas pārvietošanās noteikumi, pastnieki, kuri pārvietojas ar divriteni, nodrošinās arī ar veloķiverēm. Atbilstoši normatīvajiem aktiem pastniekiem, kuri brauc ar divriteni, ir derīga transportlīdzekļa vadītāja apliecība.


Visi jaunie divriteņi ir reģistrēti arī Ceļu satiksmes drošības direkcijā, tādējādi palielinot uzņēmuma kā divriteņu īpašnieka aizsardzību pret transportlīdzekļa iespējamo zādzību. Tas ir lielākais vienas juridiskas personas vienlaikus reģistrēto velosipēdu skaits.


Līdzīgi kā pagājušajā gadā arī šogad „Latvijas Pasts” iegādājies arī darba formas tērpus un apavus pastniekiem un kurjeriem. Tuvākajā laikā plānots iegādāties arī formas tērpus pastniekiem – automobiļu vadītājiem un darbiniekiem, kuri veic eksprespasta sūtījumu apstrādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nezinītis

Vai Gulbenes 1.pasta nodaļai jauna vadītāja?

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 08:55

Zelma

Noskatoties uz pastniekiem, nudien žēl cilvēku. Nevarēja vismaz rollerīšus nopirkt!

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 13:59

Vietējās ziņas