Pastnieku somas šinīs dienās kļūst smagākas 1

Lejasciema pasta nodaļas darbinieces ir pārliecinātas, ka cilvēki laikrakstus lasīs vienmēr
Laikā pirms Ziemassvētkiem čaklajiem darbarūķiem - lauku pastniekiem - pasta somas kļūst trīskārt smagākas, jo līdz ar laikrakstiem un žurnāliem jāiznēsā arī apsveikumu simti un dažādi sūtījumi. To izjūt arī Lejasciema pasta nodaļas pastniece Gunta Žīgure un viņas kolēģes.

"Visus saņemtos sūtījumus katru dienu reģistrējam. Šinīs dienās nākas izšķirot apmēram 500 apsveikumu dienā. Tas liecina, ka cilvēki, par spīti ekonomiskajai situācijai, tomēr vēlas apsveikt svētkos savus tuviniekus, radiniekus, draugus un paziņas. Lielākoties apsveikumus sūta pensionāri un pusmūža cilvēki, jaunieši ir kūtrāki," stāsta Gunta.

Ļoti daudziem pagasta iedzīvotājiem radinieki dzīvo un strādā ārzemēs, tāpēc šajā laikā liels vēstuļu skaits tiek sūtīts no dažādām valstīm. Konkrēti Ziemassvētku vecītim gan neviena vēstule no Lejasciema neesot adresēta, toties esot vēstules, kas adresētas omītēm un opīšiem. Lejasciemiešu iecienīts žurnāls esot "Ieva", bet starp lasītākajām avīzēm - laikraksts "Dzirkstele".

150 kilometri dienā

Lejasciema pasta nodaļa ir starp septiņām motorizētās pasta piegādes mezgla nodaļām rajonā. Jau trīs gadus pastnieki pastu piegādā motorizēti, sākot aizmirst par velosipēdu vai neskaitāmo kilometru mērošanu kājām. Gunta strādā kopā ar otru pastnieci Velgu Linužu. Nedēļu pasta mašīnu stūrē viena, nedēļu - otra.

"Par pastnieci strādāju astoņus mēnešus, pirms tam biju Dūres pasta nodaļas vadītāja, bet šo nodaļu pievienoja Lejasciema pasta nodaļai. Man piedāvāja strādāt tajā. Bija arī autovadītājas apliecība, tāpēc ilgi nedomāju, jo laukos nav viegli atrast darbu," stāsta Gunta.

Pagastā ir izveidoti divi pasta piegādes maršruti. Maršruta, kas ir Guntas un Velgas pārziņā, garums ir 150 kilometri. Tos pastnieces mēro katru dienu, izņemot brīvdienas, piegādājot pastu Lejasciema centra ļaudīm, abonentiem Sinolē, Mālmuižā un Velēnā, kas jau atrodas Lizuma pagasta teritorijā.

"Mums ir arī trešā kolēģe Guntra Biezā, kura apkalpo cilvēkus Dūres pusē. Viņas dzīvesbiedrs ir šoferis, kurš ir slēdzis līgumu ar "Latvijas Pastu" un ar privāto automašīnu jau trešo gadu Guntru ved pa otru maršrutu," stāsta Gunta.

Gaidīts cilvēks

Laukos cilvēku dzīve ar pastu ir saistīta daudz vairāk nekā pilsētā, tāpēc pastnieks katrā mājā ir ļoti gaidīts cilvēks, īpaši, ja māja atrodas pagasta nomalē.

"Darbs rit raitāk, ja pastkastīte novietota mājas ceļa galā, bet ir ļaudis, kuriem pastu piegādājam tieši mājās. Lielākoties viņi ir veci cilvēki Viņiem, mūs satiekot, gribas uzzināt, kas notiek pagasta centrā, pastāstīt par savu dzīvi, pensijas dienā iegādāties aploksnes, pastkartes vai kādu citu sīkumu, nokārtot kādu maksājumu un tamlīdzīgi," stāsta pastniece.

Pasta somā vienmēr esot arī kāds žurnāls, kas pērkams par naudu.

Vēlas iepriecināt

"Mums ir prieks, ka ir uzlabojušies darba apstākļi, ka cilvēki pasta sūtījumus saņem salīdzinoši ātrāk, ka nodaļas darbinieki strādā gaišās un patīkamās telpās. Patīkami, ka arī cilvēki mūs atceras, paldies viņiem par jaukām un mīļām svētku dāvaniņām," saka Gunta.

Pasta nodaļas priekšniece Tamāra Ivaškina piebilst, ka pastnieces strādājot ar lielu atbildību.

"Mums ir arī ļoti jauki klienti. Ja arī rodas problēmas, ar tām tiekam galā pašas," saka vadītāja. Lejasciema pasta nodaļai savulaik ir piešķirts arī labākās lauku pasta nodaļas tituls. Izvērtējot darbu, apbalvojumu piešķīris "Latvijas Pasts".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

rukis

kur tad niemas tie 150 km? vai tad vina no rigas ved tas avizes?

pirms 12 gadiem, 2008.12.30 22:23

Vietējās ziņas