Pasu mikroshēmās iestrādā pirkstu nospiedumus

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Āboliņa informē, ka kopš pirmdienas - 15.septembra pasēs tiek iestrādāti pases turētāju abu roku rādītājpirkstu nospiedumu digitālie attēli.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes nodaļas vadītāja Zinaīda Borodkina "Dzirkstelei" stāsta, ka tagad pases pieteikuma noformēšanas process paņem mazliet vairāk laika.

 

"Cilvēki speciāli nenāk mainīt pases. Nāk mainīt tie, kuriem ir vai nu beidzies derīguma termiņš, vai pilna ar vīzām, vai ir 15 gadi, kad pase ir jāņem pirmo reizi. Pirkstu nospiedumi tiek iekļauti pasēs bērniem no 10 gadu vecuma. Ja arī kāds vēlas braukt uz ārzemēm, tad pasē ir jābūt vienam no biometrijas datiem, nav obligāti jābūt vēl iestrādātiem pirkstu nospiedumiem. Pietiek ar digitālu sejas attēlu," saka Z.Borodkina.

 

A.Āboltiņa skaidro, ka šāds papildu elements pasēs ieviests ar mērķi mazināt pasu viltošanas, dokumentu nelegālas izmantošanas un ar identitātes zādzībām saistīto noziegumu risku. Kopš 2007.gada 20.novembra pasēs ir iestrādāta mikroshēma ar biometrijas datiem - digitālu sejas attēlu.

 

Ieviestā personas pirkstu nospiedumu digitālo attēlu iekļaušana pases mikroshēmā nenozīmē, ka Latvijā tiks ieviestas cita parauga pases - to vizuālais izskats, kā arī personalizācijas tehnoloģijas saglabāsies nemainīgas. Arī valsts nodeva par pasu izsniegšanu saglabāsies iepriekšējā - 15 lati.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas