Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašu spēkiem un bez lieliem līdzekļiem

Pērn izveidotais hokeja laukums Lizumā šogad tika uzlabots
Lizuma pagastā entuziastu grupa pagājušajā ziemā pašu spēkiem izveidoja hokeja laukumu, kurā ik dienu pulcējās ne mazums slidotāju un hokeja spēles cienītāju. Gatavojoties šai ziemai, lizumnieši nolēma laukumu uzlabot.

au pagājušajā ziemā hokeja laukums tapa pašu pagasta iedzīvotāju - hokeja entuziastu rokām. Agrāk, hokejs, tika spēlēts uz dīķa, taču tad viss ir atkarīgs no laika apstākļiem, tādēļ lizumnieši nolēmuši izveidot kārtīgu laukumu. Hokeja entuziasts lizumnietis Jānis Pūcītis stāsta, ka pagājušajā ziemā izveidotais hokeja laukums esot bijis kā pagaidu projekts, taču nolemts, ka hokeja laukumam Lizumā ir noteikti jābūt arī turpmāk, turklāt tam ir jābūt kvalitatīvam.  

Palīdz arī uzņēmēji un pagasta pārvalde
"Vasarā sākām ar zemes darbiem, lai izlīdzinātu laukumu. Visu darījām paši, tika rīkotas pat talkas, taču jāņem vērā, ka mums katram taču ir arī savs darbs ikdienā un dienas un naktis mēs nevarējām pavadīt, darbojoties tikai pie laukuma izveides. Tā kā resursi un arī finansiālie līdzekļi mums nebija tik milzīgi, visu laukuma sagatavošanas darbu process ieilga. Pēdējie līdzināšanas darbi tika veikti pirms pašiem saliem. Paldies jāsaka pagasta pārvaldei un vietējiem uzņēmējiem, kas palīdzēja, piemēram, ar traktoru, degvielu vai dēlīšiem laukuma bortu izveidei," stāsta J.Pūcītis.

 

Viņš atklāj, ka tika startēts arī Hipotēku bankas klientu kluba "Mēs paši" projektu konkursā, kurā iegūti 400 lati aizsargtīklu iegādei un uzstādīšanai, lai varētu gādāt arī par drošību.

 

"Aizsargtīklus mēs jau esam iegādājušies, taču pašreiz vēl neesam uzstādījuši, jo šobrīd, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus, gribas pēc iespējas vairāk laika veltīt tieši sportošanai. Taču tuvākajā laikā arī tie tiks uzstādīti. Vēl nedaudz laiks ir jāvelta arī laukuma bortu apstrādei, bet mēs esam stingri nolēmuši, ka noteikti visu izdarīsim līdz galam. Joprojām turpinām arī uzlabot ledus kvalitāti," saka entuziasts.

 

Rīkos atklāšanas pasākumu

J.Pūcītis atklāj, ka tiks rīkots arī hokeja laukuma atklāšanas pasākums. Tas visdrīzāk notiks janvāra otrajā pusē. Pasākuma laikā notiks arī hokeja turnīrs, uz kuru tiks aicinātas arī komandas no citām vietām.

"Gulbenē drīz būs hokeja čempionāts, arī mums ir izveidojusies sava komanda. Pa vakariem sanākam kopā uz treniņiem un gatavojamies mačiem," stāsta J.Pūcītis.

 

"Cilvēki šurp nāk un slido katru dienu, turklāt to dara ne tikai jaunā paaudze, bet arī gados vecāki cilvēki, tiek spēlēts arī hokejs. Iespējams, izveidosim arī kādu vietējo turnīru. Ideju ir ļoti daudz, taču pašreiz mums to neatļauj resursi. Labprāt uzņemam arī slidotājus no citurienes. Ar šādu domu mēs arī vēlējāmies izveidot šo hokeja laukumu - lai cilvēki var nākt un darboties," saka J.Pūcītis.

 

Arī paši lizumnieši priecājas par laukuma izveidi. Tagad tas ir daudz lielāks un labāks. Par to priecājas gan lieli, gan mazi. Otrdienas pēcpusdienā "Dzirkstele" tur sastapa slidojam un trenējamies hokejā vairākus bērnus un jauniešus.

 

"Prieks, ka pašiem ir savs laukums. Paši to arī cenšamies uzturēt kārtībā, notīrām sniegu, pārlejam ar ūdeni vakaros. Cilvēki tiešām nāk un arī slido, un spēlē hokeju šeit," stāsta lizumnietis Ivars Roziņš, kurš arī pats labprāt spēlē hokeju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas