Pašvaldība alus darītavu izsolē neiegūst 4

Izsolē ir pārdots SIA “Gulbenes alus darītava” piederošais nekustamais īpašums Gulbenē, Dzirnavu ielā 1. Izsole notika elektroniski.

Alus darītavas jauno īpašnieku varēs uzzināt tikai pēc mēneša, informē Vidzemes apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Guna Danga.
Pagaidām zināms, ka tā nav Gulbenes novada pašvaldība, kas pretendēja uz alus darītavas teritoriju, kura sastāv no gandrīz 3 hektāru liela zemesgabala, uz kura atrodas neizmantotas ēkas, kas ir neapmierinošā stāvoklī. Ārkārtas domes sēdē deputātu vairākums vienojās, ka pašvaldība piedalās izsolē, kā arī par summu, līdz kādai var turpināt dalību izsolē. Tās mērķis bija alus darītavas teritorijā veidot industriālo parku.
“Izsolē rīkojāmies, kā bijām lēmuši. Mūsu pēdējais solis bija 39 700 eiro, tālāk nesolījām. Bija kompānija, kas mūs pārsolīja – alus darītavas teritorija tika iegādāta par 40 200 eiro,” informē novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Nekustamā īpašuma sākumcena bija 15 700 eiro, izsoles solis – 500 eiro. Dalībai izsolē bija jāieskaita nodrošinājuma summa 1570 eiro.

N.Audzišs cer, ka šī teritorija tiks attīstīta. “Domāju, ka neesam zaudētāji, jo varēsim atgūt daļu no nekustamā īpašuma nodokļa parāda, kas ir krājies gadiem,” norāda N.Audzišs.

Piedzinēji ir valsts un Gulbenes novada Gulbenes pilsētas pārvalde. “Gulbenes alus darītavas” saimnieciskā darbība tika apturēta no 2014.gada. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 102 312 eiro.
Šī bija piektā alus darītavas izsole, jo visas iepriekšējās bija neveiksmīgas.

Gulbenes novada pašvaldība nekad neizmantoja iespēju piedalīties izsolē, jo deputāti to neatbalstīja. Šoreiz viņi lēma citādi. Lai gan alus darītavas teritorija ir degradēta, tās atrašanās vieta ir pilsētā, tāpēc mazajiem uzņēmumiem – pievilcīga. Turklāt degradēto teritoriju sakārtošana šobrīd ir prioritāte, ko finansiāli atbalsta valsts. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nu

es to graustu par velti neņemtu......

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 11:04

Vietējās ziņas