Pašvaldība cer pārņemt dzelzceļa tiltus 4

Gan mūsu novada teritorijā, gan arī citviet kādreizējā dzelzceļa līnijā, kas caur Ieriķiem veda uz Rīgu, tiek demontētas sliedes. Līdz valsts robežai tas tikšot izdarīts līdz gada beigām. Daudzos cilvēkos tas radīja sašutumu, radās arī jautājums, kas notiks tālāk?

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa saka, ka sliedes un gulšņi ir AS "Latvijas dzelzceļš" īpašums un katrs uzņēmējs ar savu īpašumu var rīkoties, kā uzskata par vajadzīgu.

"Agrāk - 2005.gadā - rajona padome bija pieņēmusi lēmumu par dzelzceļa līnijas (tolaik vēl ar visām sliedēm) pārņemšanu, taču uz šo vēlmi no "Latvijas dzelzceļa" puses netika reaģēts un sliežu ceļš nenonāca rajona padomes pārziņā. Pēdējā domes sēdē mēs pieņēmām lēmumu pārņemt inženiertehniskās būves, tas ir, tiltus. Mēs uzskatām, ka tos vēl varētu saglabāt, pārņemt pašvaldības īpašumā, tālāk nest atbildību un rūpēties par tiem. Esam izrādījuši iniciatīvu un mēģinājuši sazināties gan ar Satiksmes ministriju, gan ar AS "Latvijas dzelzceļš" pārstāvjiem, taču pašreiz sarunas vēl nav notikušas," stāsta S.Daudziņa.

Priekšsēdētāja uzskata, ka vieta, kur atradās dzelzceļa līnija pēc sliežu demontēšanas ir ļoti pateicīga, lai tur izveidotu veloceliņu izmantošanai vasarā un slēpošanas trasi izmantošanai ziemā, kamēr šis zemes uzbērums vēl nav apaudzis ar kokiem un krūmiem. Pēc pāris gadiem to būtu daudz grūtāk izdarīt.

"Par to varbūt varētu padomāt uzņēmēji. Pašvaldībai ar to netikt galā, jo tai jau tāpat ir ļoti daudz funkciju un dažādu infrastruktūras projektu," saka S.Daudziņa. Tiesa, jāpiebilst, ka arī šī teritorija, kur atradās dzelzceļa līnija, ir "Latvijas dzelzceļa" īpašums.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

gonka

Jau iemēģina trasi ar auto. Pagaidām viss labi, bet ir krustojumi , un aizauguši, ar pagastu un lielākiem ceļiem. Kur šeit drošība?

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:57

XXXTrail

Tur jau dažviet var uztaisīt normāu ceļu ne tikai velosipēdu ceļu. Skatijos, kā buldozers bija forši nostūmis virskārtu (zāli, krūmiņus) un ceļš gatavs. Apakšā dažviet tīri normāla grants.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 20:46

3NT

Beidzot tās sliedes beigs zagt. Izbrīna fakts, ka jau deviņus gadus, kopš posmu slēdza, tajā tika zagtas sledes un sliežu elementi vairāku tukstošu latu apmērā pēc LDz aprēķiniem. Tiesa gan, nodotas tās tika pa kapeikām kreisajos punktos bez papīriem, nu kā jau vairuma gadijumos pie mums notiek. Ja būtu savlaicīgi veikta dzelzceļa demontāža - LDz gūtu ievērojamu peļņu, nododot to visu vienam lielajam uzpircejam. Lūk vēl viens piemērs kā valsts uzņēmums - pati valsts pad..š naudu, mēs esam pelnījuši krīzi ar tādu attieksmi .

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 14:13

Vietējās ziņas