Pašvaldība finansēs Gulbenes attīrīšanas iekārtu kompresoru maiņu

Gulbenes notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kuras atrodas Stradu pagasta “Asarīšos”, ir salūzuši gaisa kompresori. Lai problēmu atrisinātu, nepieciešams finansējums aptuveni 17 000 eiro.
Par to novada domes 27.februāra sēdē paziņoja pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone. Viņa sacīja, ka 28.februārī kopā pulcēsies pašvaldības vides aizsardzības jautājumu komisija, lai vienotos par nepieciešamā finansējuma novirzīšanu no pašvaldības budžeta.
Šīs komisijas loceklis, vietējais deputāts Gunārs Ciglis pie reizes publiski aktualizēja savu priekšlikumu SIA “Alba” adresē, ka ir jāsakārto teritorija starp attīrīšanas iekārtu un Rēzeknes ceļu. Esot jāatbrīvojas no krūmiem. Viņaprāt, būtu sarīkojama talka.
Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Stradu pagasta “Asarīšos” ekspluatācijā ir nodotas 2001.gada nogalē. Attīrīšanas iekārtās tiek izmantota tikai bioloģiskā attīrīšanas metode, ķimikālijas netiek izmantotas. Iekārtās var attīrīt līdz 2000 kubikmetriem notekūdeņu diennaktī. Attīrīšanas iekārtās tiek pieņemts un attīrīts arī sauso tualešu bedru saturs. No attīrīšanas iekārtām izplūstošā ūdens piesārņojuma līmenis pilnībā atbilst spēkā esošajām vides aizsardzības prasībām.
SIA “Alba” ir simtprocentīgs Gulbenes novada pašvaldības uzņēmums. Uzņēmums “Alba” Gulbenē darbojas kopš 1991.gada. Tā pamatnodarbošanās ir ūdensapgāde un attīrīšana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas