Pašvaldība mācīsies izmantot organiskos atkritumus 3

Gulbenes novada dome piekrīt iesaistīties Eiropas teritoriālās sadarbības programmā par pilsētu biomasas (piemēram, parku lapu, zāles, kritušo koku) izmantošanu enerģijas ražošanā. Deputāti par to nobalsoja 5.aprīļa domes ārkārtas sēdē.

Gulbenes novada domei paredzētā projekta nauda ir 43 125 eiro, no kuriem 36 656,25 eiro – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, bet pārējais – pašvaldības ieguldījums.

Šā projekta gaitā kā minimums diviem novada pašvaldības pārstāvjiem būs iespēja trīs gadu laikā apmeklēt vairākus seminārus Igaunijā un Latvijā, iegūstot un apkopojot informāciju par viedo tehnoloģiju ieviešanas iespējām. Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs ieminējās, ka, iespējams, iegūtās zināšanas un idejas varētu pēc tam izmantot, piemēram, jaunu tehnoloģisku risinājumu ieviešanā kādā pašvaldības katlumājā.

Projekta partneri būs Somijas, Igaunijas, Krievijas pašvaldības, ārvalstu un Latvijas augstskolas un ekspertu organizācijas. N.Audzišs uzsvēra, ka kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā divi miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Valda

No pilsētas tiek izkasītas visas lapas un aizvestas kompostēties. Cik atceros, L.Miezītes kundze teica, ka pēc tam tiks atvesta atpakaļ satrūdējusi zeme. Nekā, parkos un zaļajā zonā veidojas bedres. Kāpēc lapas nevar kompostēt uz vietas ? Saberiet zemākajās vietās, virsū zemīti, iesējiet zālīti. Nebūs jātērē nodokļu nauda nevajadzīgām vadāšanām. Kas no zemes nāk, tas tiek zemei atdots atpakaļ. Vai mūsu senči to nav mācījuši, vai mēs neesam klausījušies ?

pirms 3 gadiem, 2018.04.09 16:19

Aija

Tieši manas domas. Laukos,kur tik daudz zemes un domāt,kur likt lapas ,ir muļķïgi. Tāds komposts,tikai jāved uz lauka. It īpaši,kur turas slapjš. Tikai izlasīt zarus un sašķeldot. Par ko gan mēs te spriežam . Atkal kāds saskatījis ,kur varētu dabūt kādu eiro savā kabatā.

pirms 3 gadiem, 2018.04.10 09:35

Vija

Enerģijas avotu saņems par brīvu, pārstrādāto cilvēkiem pārdos par bargu naudu. Politiķi, attopieties, Jūs tak iznīciniet tos, kas palikuši uzticīgi savam novadam !!!

pirms 3 gadiem, 2018.04.10 17:34

Vietējās ziņas