Pašvaldība negrib pārņemt nepabeigto māju

Visticamāk, Gulbenes novada dome tomēr nepieņems no SIA "Gaujas koks" kā dāvinājumu pusi no nepabeigtās 24 dzīvokļu mājas "Stāķi - 22" Stradu pagastā. Šādu viedokli deputāti pauda tautsaimniecības komitejas sēdē un galīgi nolēma novada domes sēdē.

Novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis informēja, ka ēku ir iespējams rekonstruēt, jautājums ir tikai par izmaksām. Viņš ir konsultējies ar būvfirmām un noskaidrojis, ka šajā mājā viena kvadrātmetra rekonstrukcija izmaksātu aptuveni 500 latus. Noskaidrots, ka ēkā 12 dzīvokļu (nenorādot, kuru tieši) īpašniece ir SIA "Gaujas koks", otru 12 - Privatizācijas aģentūra. Zeme zem ēkas pieder Finanšu ministrijai. Neviens īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā. Ēkas paneļu viena daļa ir izmirkusi, izsalusi, tāpēc dažiem paneļiem sākusies korozija. Atklājies, ka vietējie iedzīvotāji nesošajās sienās ir izsituši caurumus, daļa sienu ir izlauztas.

 

 "Viena vieta ir bīstama, jo tur panelis karājas gaisā un turas tikai uz pārējo paneļu enkuriem," stāstīja J.Ziemelis. Viņš piebilda, ka ēkas pagrabos ir ūdens, pie paneļiem tur izveidojušies tādi kā stalaktīdi, visticamāk, no ķīmiskās reakcijas.

 

Domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Guna Švika bilda, ka novadā jau tā ir 81 pašvaldības dzīvoklis, kuram nepieciešams naudas ieguldījums remontam, tajā skaitā 31 dzīvoklis atrodas Gulbenē. Turklāt viena nepabeigta daudzdzīvokļu māja, kura jau pieder pašvaldībai, atrodas Beļavas pagastā.

 

Jau rakstījām, ka Stāķos netālu no apdzīvotas vietas kā piemineklis aizgājušajiem laikiem stāv 1992.gadā līdz galam neuzceltā divu korpusu daudzdzīvokļu māja. Ēka kā magnēts pievelk vietējos bērnus. Viņi turp dodas meklēt piedzīvojumus. Pieaugušie ar šausmām noskatās, kā bērni tur lēkā no stāva uz stāvu.

 

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis pauda uzskatu, ka nepabeigtais būvobjekts būtu jāapjož ar sētu, lai ierobežotu piekļuvi. Pēc viņa domām, labāk būtu, ja šīs nepabeigtās mājas būvdarbus līdz galam veiktu privātfirma, kura pēc tam piedāvātu dzīvokļus cilvēkiem iegādāties īpašumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas