Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība palīdz dzīvokļu problēmu risināšanā

No 1.jūlija ir spēkā grozījumi likumā par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, kas nosaka, ka pašvaldība var sniegt palīdzību dzīvojamās mājas īpašniekam vai dzīvokļu īpašniekiem dzīvojamās mājas renovācijai un restaurācijai.

 

"Līdz šim Gulbenes pilsētas pašvaldība arī palīdzēja iedzīvotājiem. Cilvēks pašvaldībā iesniedza deklarāciju, apliecinot, ka ienākumi ir nelieli. Izvērtējot situāciju, piešķīrām viņam sociālo pabalstu dzīvokļa renovācijai. Uzskatu, ka esam aizsteigušies priekšā likuma grozījumiem, piešķirot finansējumu astoņām vai deviņām dzīvojamajām ēkām Viestura ielā. Vairākas no tām ir privatizētas, kā arī ēkas ir kultūras pieminekļi," stāsta Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka. Pašvaldība atbilstoši likumam finansējumu piešķir pieciem mērķiem, piemēram, par valsts nozīmes kultūras pieminekli atzītas dzīvojamās mājas restaurācijai un dzīvojamās mājas renovācijai, ja tās tehniskais stāvoklis normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai.

Atbalstu iespējams saņemt arī energoefektivitātes pasākumu veikšanai dzīvojamā mājā, tai piesaistītā zemes gabala labiekārtošanai, kā arī tādas dzīvojamās mājas renovācijai, kurā jālikvidē terora akta, avārijas, stihiskas nelaimes vai citas katastrofas sekas.

Ja pašvaldība vēlas sniegt iepriekš minēto palīdzību saviem iedzīvotājiem, tai likumā noteiktajā kārtībā ir jāpieņem saistošie noteikumi par kārtību un apmēru, kādā pašvaldība sniedz šo palīdzību.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas