Pašvaldībai enerģiskāk jāatbalsta trūcīgie

Lai pilnveidotu garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņemšanas iespējas, turpmāk pašvaldību sociālajam dienestam būs jāaprēķina pabalsts, jau saņemot iedzīvotāju iesniegumu ar lūgumu izvērtēt viņu atbilstību trūcīgas ģimenes vai personas statusam. To paredz Labklājības ministrijas izstādātie noteikumi, kas 17.jūnijā pieņemti valdībā. "Dzirkstele" to uzzināja Labklājības ministrijā.

Gulbenes pilsētas domes sociālā dienesta vadītāja Anita Sirmā "Dzirksteli" informē, ka Gulbenes pašvaldībā šāda prakse jau ir labu laiku. "Kad cilvēks atnāk kārtot dokumentus trūcīgās personas statusa iegūšanai, vienlaikus raksta arī iesniegumu garantētā minimālā ienākuma saņemšanai," saka viņa.


Pašlaik Gulbenē ir 139 mājsaimniecības, kas saņem no pašvaldības garantēto minimālo ienākumu. Trūcīgās personas statuss ir piešķirts aptuveni 300 cilvēkiem. Trūcīgo Gulbenē, kā norāda A.Sirmā, ir vairāk nekā personu, kas tiesīgas saņemt garantēto minimālo ienākumu no pašvaldības. Trūcīgo gulbeniešu skaits pakāpeniski palielinoties.


No 1.janvāra garantētais minimālais ienākumu līmenis valstī ir 37 lati mēnesī uz vienu personu. Tas ir 41,1 procents no ienākumiem, kas noteikti, lai cilvēku atzītu par trūcīgu. Trūcīgā ienākumi Latvijā nepārsniedz 50 procentus no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas. No 1.janvāra minimālā alga Latvijā ir 180 lati mēnesī.

 

A.Sirmā saka, ka pašvaldība ir tiesīga savā administratīvajā teritorijā palielināt garantētā minimālā ienākuma līmeni, taču Gulbenes pilsētas dome pieturas pie valstī akceptētajiem 37 latiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas