Pašvaldībai jāpārņem iniciatīva bānīša īpašuma tiesību sakārtošanā (labots) 5

Alūksnē 21.jūnijā pēc SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” iniciatīvas notika sanāksme, kurā bija aicināti piedalīties arī pārstāvji no Gulbenes novada. 

SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” dalībnieks Andris Biedriņš aicināja pašvaldības izveidot nevalstisko organizāciju "Vidzemes bānīša parks", kura gādātu par bānīša īpašuma tiesību sakārtošanu un finansējuma piesaisti no Eiropas struktūrfondiem. SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" valdes loceklis Toms Altbergs Gulbernes "Dzirkstelei" skaidroja, ka nevalstiskā organizācija būtu saimniece īpašumam, kuru šobrīd izmanto bānītis un kurš šobrīd pieder akciju sabiedrībai "Latvijas dzelzceļš". Tā ir tiesīga nodot banītim vajadzīgos īpasumus nevalstiskai organizācijai. Gulbenes novada deputāti to pārrunās domes sēdē ceturtdien.


Gulbenes novada deputāts, Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, kurš arī piedalījās šajā sanāksmē, “Dzirkstelei” saka, ka ir par šādas nevalstiskās organizācijas izveidi, jo no tās būs atkarīga turpmākā bānīša attīstība un pat pastāvēšana.


A.Biedriņš “Dzirkstelei” saka, ka būtu svarīgi to visu paveikt pēc iespējas ātrāk. Viņaprāt, ir divas iespējas – turpināt, kā līdz šim, rēķinoties, ka vienā dienā vairs nevarēs saņemt valsts dotāciju pasažieru pārvadājumu organizēšanai, vai tomēr mēģināt pašvaldībām pašām kļūt par bānīša likteņa noteicējām.


“Šobrīd ir jūtams pašvaldību atbalsts mūsu piedāvājumam. Būtu svarīgi, lai viss bānīša īpašums tiktu nodots vienās rokās – nevalstiskās organizācijas rokās. Īpašumam ir jābūt ierakstītam Zemesgrāmatā. Taps arī vēstule akciju sabiedrībai “Latvijas dzelzceļš”, kura ir lielākā īpašniece visai bānīša saimniecībai, lūdzot to nodot jaundibināmajai nevalstiskajai organizācijai,” saka A.Biedriņš.


Viņš piebilst, ka desmit gadu laikā ir pārliecinājies, ka pašreizējā formā nav iespējams piesaistīt Eiropas struktūrfondu finansējumu bānīša attīstībai, jo uzņēmumam “Gulbenes – Alūksnes bānītis” faktiski gandrīz nekas nepieder. Iecerēts, ka šis uzņēmums tāpat kā līdz šim būs bānīša pasažieru pārvadājumu operators.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kaa ar pirti? Vai taa veel pastaaves? Ka ne ka ta ir banisa pirts!

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 13:45

:)

Vai priekš pašvaldības bānītis nebūs pārāk dārgs suvenīrs? Izskatās jau, ka bizness (pelnīšana vārda tiešā nozīmē) tur nesanāk nekāds, vismaz pagaidām.

pirms 9 gadiem, 2011.06.29 08:21

Es

Man no malas izskatās ,ka vispār Eiropas naudas nonāk ne tur kur vajag,viņas reāli izsaimnieko privātiem mērķiem .Lai nebūtu galīgi bez rezultāta -kauko pa lēto uzmuļļā un čau.Skatamies tagad Rankas kādu tur ceļu -naudas summa ir bijusi oi,bet darītāji kautko muhļijās,nauda galā paši mežā,ceļš būšot nākošgad ,smiekli nāk.Tepat uz autoostu noņēma trotuāru .arī tak solīja,vienas drausmu lietas apkārt vien notiek.Un vispār pašvaldības tak no apsaimniekošanām paša atsakās ,jo neesot materiālās bāzes -vai bānim tāda bāze būs,nē atkal visu iepirks no sazin kā,beigās cenas sacels un atbildētāju nebūs!

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 23:36

Priekš autobusu dotēšanas naudas nav,bet bānītim būs!

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 20:01

Vietējās ziņas