Pašvaldībai parādā pusmiljonu 5

Aptuveni pusmiljonu latu iedzīvotāji ir parādā Gulbenes novada pašvaldībai par tās nodrošinātajiem komunālajiem pakalpojumiem, kā arī sakarā ar nesamaksāto nekustamā īpašuma nodokli. Šāda informācija izskanēja 24.janvāra domes sēdē un lika deputātiem nošausmināties.

Domes sēdē deputāti izskatīja kārtējos komunālo maksājumu parādus un lēma, ka 10 konkrētos gadījumos atmaksas termiņš būs 28.februāris. Ja līdz tam parādsaistības nebūs nokārtotas, pašvaldība tālāk nemaksātājus sauks pie atbildības ar tiesas starpniecību. Vēl vairākos citos gadījumos komunālo maksājumu parādniekiem nolēma dot iespēju norēķināties līdz 30.aprīlim, bet, ja viņi nerīkosies, pašvaldība pret viņiem sniegs prasību tiesā.  

Domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska sacīja, ka kopumā parāds pašvaldībai par tās sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem palielinās. Viņa skaidroja, ka piedziņa ir ilgstošs process. Piemēram, tikai tagad jūtams rezultāts no tiesvedības 2011.gadā.

 

Domes sēdē 17 gadījumos deputāti lēma par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu, sadalot pamatmaksājumu termiņos.

 

A.Pružinska piebilda, ka, kopš pašvaldība sāka piedāvāt izmantot šādu iespēju, novada domē ir iesniegti kopumā 90 iesniegumi. Šo aktivitāšu sakarā pašvaldībai budžetā jāsaņem 13,6 tūkstoši latu, bet 6,1 tūkstotis latu ir dzēšams.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

Tam, kurš teica, ka "Kas izgudroja to NIN nodokli, tas lai maksa."
Vecīt, būt par īpašnieku ir ne tikai gods, bet arī pienākums. Nevienu par īpašnieku nepadara Dievs, bet gan cilvēku radīti likumi. Jūti starpību? NIN nav jāmaksā pie komunistiem, jo tur nav tāda jēdziena - īpašums.

pirms 8 gadiem, 2013.01.31 12:24

Kas izgudroja to NIN nodokli, tas lai maksa. Es netaisos to darīt. Man jadoma ka gimeni uzturet, nevis liekedajus barot, kas iekartojas erti uz mana kakla un tik suc naudu ar visadiem nodokliem un tarifiem.

pirms 8 gadiem, 2013.01.30 20:19

aha

dzīvošana uz citu rēķina - tas ir par pašvaldību un tās apdauzīto domi, kas 100% sastāv no absolūti nekam nederīgiem dīkdieņiem un liekēžiem, no kuriem daudzi iesildījuši savas personīgās kabatas uz komunālo pakalpojumu ne"sniegšanu"; ja pašvaldība ceļ prasības pret nemaksātajiem, nemaksātājiem jāceļ prasības pret domi par pakalpojumu nesniegšanu, jo tas, ko dara, piemēram, "gn" vai "ve" nav pakalpojums, tas ir murgs; par ūdens pārrēķinu nemaz nerunāsim; bet pusmiljonu parādu dome izsūkusi no pirksta, lai pirms vēlēšanām norakstītu atlikušo naudu un atstātu pašvaldības kasi sausu? gadījumam, ja nu pēkšņi gulbenieši būtu kļuvuši saprātīgi un ievēlētu citus (bet tas gan maz ticams, sēņu fermu darba kandidāti nevar kļūt saprātīgi)

pirms 8 gadiem, 2013.01.30 16:38

L

taču stjopka ar vidzemes enerģiju , kā vienmēr zelta peļņā

pirms 8 gadiem, 2013.01.30 13:08

:(

Kas notiek? Sanāk, ka katrs novada iedzīvotājs (bērnus uz sirmgalvjus ieskaitot) ir parādā vismaz 20 Ls. Dzīvošana uz citu rēķina, izskatās, ka sāk pieņemt biedējošus apmērus arī pie mums, tipiskā lauku novadā.

pirms 8 gadiem, 2013.01.30 12:40

Vietējās ziņas