Pašvaldības uzņēmumos būs uzraugs 3

Lai turpmāk izvairītos no tādas bēdīgas pieredzes, kāda Gulbenes novada pašvaldībai bijusi ar tai piederošo Gulbenes slimnīcas uzņēmumu, turpmāk pašvaldības uzņēmumi tiks uzraudzīti stingrāk. Tiks norīkots viens konkrēts pašvaldības darbinieks, kurš katrā pašvaldības uzņēmumā sekos līdzi darbam un finansēm, kā arī atbildes par to domes priekšā. Šo atbildīgo personu izraudzīsies un norīkos Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa

To paredz Gulbenes novada domes kārtējā sēdē 27.septembrī apstiprinātie kapitāla daļu pārvaldīšanas noteikumi uzņēmumos, kuri simtprocentīgi pieder pašvaldībai. Jaunajiem noteikumiem jāstājas spēkā jau 1.oktobrī. "Dzirkstele" to uzzināja pašvaldībā.  

Nemainīsies vecā kārtība, ka katrā uzņēmumā pašvaldības kapitāla daļu pārstāve var būt vai nu domes priekšsēdētāja vai viņas vietnieks Dainis Švika. Domes priekšsēdētājas prombūtnes laikā kapitāla daļu turētāja pārstāvja pienākums veic tieši viņš.

 

Novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale 20.septembrī finanšu komitejas sēdē uzsvēra, ka arī līdz šim domes vadība vienpersoniski nav apstiprinājusi ne pašvaldības uzņēmumu gada pārskatus, ne iecēlusi valdi, ne noteikusi tās locekļiem atalgojuma apmēru. Visi šie jautājumi vienmēr ir skatīti novada domes sēdēs. V.Kravale arī norādīja, ka pašvaldības uzņēmumu peļņa vienmēr tikusi atstāta pašam uzņēmumam vai nu parādu segšanai, vai darbības pilveidei.

Gulbenes novada domei simtprocentīgi pieder SIA „Gulbenes nami" 279 827 latu vērtībā un SIA „Gulbenes autobuss" 42 672 latu vērtībā. 38,52 procenti kapitāldaļu 29 760 latu vērtībā pašvaldībai pieder SIA „Alba", 36 procenti 15 000 latu vērtībā - „Ziemeļvidzemes Olimpiskais centrs", 28,23 procenti 140 600 latu vērtībā - SIA „Alba 5", 9,1 procents 400 latu vērtībā - SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis", 0,07 procenti 75 latu vērtībā - SIA „Zeltaleja", 31,01 procents 789 151 lata vērtībā - SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība".

 

Gulbenes novada pašvaldība bez mantiskā ieguldījuma ir dalībnieks sabiedrisko
organizāciju reģistrā reģistrētajās biedrībās „Latvijas Pašvaldību savienība", „Sateka",
„Latvijas pilsētu savienība", „Latvijas izpilddirektoru asociācija", „Latvijas bāriņtiesu
asociācija", „Latvijas Piļu un muižu asociācija", Eiropas Reģiona attīstības biedrībā, sporta klubos
„Gulbene 2005" un „Gulbenes buki".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

kad skārtos gulbenes valts ģimnāzijas piebūvi ?????????

pirms 8 gadiem, 2012.10.01 13:28

Vajag vajag Priedeslaipu pakontrolēt kā tiek nauda tērēta.

pirms 8 gadiem, 2012.10.01 11:35

Vietējās ziņas