Pašvaldību ceļiem mazāk naudas

Valdības veidotais budžeta konsolidācijas plāns paredz, ka nākamgad tiks samazināts finansējums pašvaldību autoceļu uzturēšanai. Sandra Daudziņa prognozē, ka finansējums varētu samazināties par 20 procentiem

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa skaidro, ka Satiksmes ministrijai nākamā gada budžetā ir paredzēts finansējuma samazinājums 15 miljonu latu apmērā, tajā skaitā 10 miljonu latu samazinājums valsts un pašvaldību autoceļiem un 5 miljonu latu samazinājums sabiedriskajam transportam.

 

"Sākotnēji pašvaldību autoceļiem tika piedāvāts finansējums 15,565 miljonu latu apmērā, taču Pašvaldību savienības un ministrijas sarunu rezultātā tika panākts, ka finansējums būs 16,09 miljoni latu. Cik liels finansējums tiks piešķirts Gulbenes novadam, pašreiz vēl nevaru pateikt, taču tas būs zināms jau tuvākajā laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas," saka S.Daudziņa.

 

Viņa piebilst, ka arī nākamajā gadā būšot spēkā vienošanās, kas paredz, ka nepieciešamības gadījumā valdība piekrīt izskatīt iespēju kompensēt iztērētos līdzekļus autoceļu ārkārtas uzturēšanai, lai nodrošinātu satiksmi pa autoceļiem ārkārtējos laika apstākļos.

 

"Līdzīgi bija arī šogad, kad pašvaldības tērēja vairāk līdzekļus ceļu attīrīšanai no sniega un pēc tam saņēma papildu dotāciju ceļu fondā divu mēnešu apjomā," norāda S.Daudziņa.

 

Dzīvots taupīgi

Priekšsēdētāja spriež, ka pašvaldību autoceļiem nākamajam gadam finansējums varētu samazināties apmēram par 20 procentiem.

 

"Es ļoti ceru, ka šis samazinājums atstās tikai nelielu iespaidu uz veicamajiem darbiem un varēsim pienācīgi uzturēt ceļus. Katrā ziņā cilvēkiem nevajadzētu uztraukties. Dotajā brīdī mums ir ietaupījums speciālajā budžetā pašvaldības autoceļu uzturēšanai, netērēsim to steigā gada beigās, līdz šim arī laika apstākļi mūs saudzējuši. Nākamā gada uzturēšana atkarīga no tā, cik dziļa un ilga būs ziema. Ja nebūs jāiztērē daudz naudas ceļu uzturēšanai ziemas sezonā, varēsim vasarā atļauties arī kaut ko paremontēt," saka priekšsēdētāja.

 

Veido rezerves fondu

Jāatgādina, ka šogad novadā atsevišķi pašvaldību ceļi tika renovēti, izmantojot Lauku atbalsta dienesta projektos piešķirto naudu.

 

"Līdzfinansējumam mēs ņēmām gan aizņēmumus, gan arī izmantojām naudu no rezerves fonda. Tas tiek veidots jau ilgstoši, atlicinot 20 procentus kopīgā speciālā budžeta līdzekļu. Ikdienā gan pagastu, gan arī pilsētas pārvalde ar iedalīto autoceļu uzturēšanas fonda budžetu var veikt tikai pašus nepieciešamākos darbus. Lai veiktu lielākus darbus un remontus, tiek veidots šis rezerves fonds. Redzēsim, kāds būs nākamajam gadam iedalītais budžets, taču ceru, ka varēsim arī turpmāk atļauties veidot šo rezerves fondu, lai pakāpeniski uzlabotu ceļu stāvokli, tos renovējot," saka S.Daudziņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas