Pašvaldību ceļu tīrītājus gan lamā, gan slavē 1

Sniegs un putenis laukus ietinis kupenās. Pirmdien un otrdien daudzi nespēja izkļūt no savām lauku mājām uz darbu un skolu. "Dzirkstele" aptaujāja vairākus Gulbenes rajona pagastu vadītājus, lūdzot raksturot situāciju.

"Ja neviens nebūtu apgrūtināts un apbēdināts, tad tas būtu brīnums. Visiem ceļiem jau uzreiz to sniegu notīrīt nevar," saka Stāmerienas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Apalups.

 

Sniega tīrītājs pabrauc garām?

Lizuma pagasta padomes un Gulbenes rajona padomes priekšsēdētājs Aldis Strads stāsta, ka pašvaldībās ceļi no sniega attīrāmi noteiktā secībā. Vispirms ir jānotīra autoceļi, pa kuriem pašvaldības autobuss ved uz skolu bērnus. Tad no sniega atbrīvojami maršruti, pa kuriem brauc piena mašīnas.

 

"Šad tad viena otra privātpersona apvainojas - skat, manam ceļam sniega tīrītājs pabrauca garām! Bet mēs nevaram tīrīt visu pēc kārtas," saka A.Strads.

 

Arī R.Apalups stāsta, ka šajās dienās cilvēki biežāk nekā parasti zvanījuši uz Stāmerienas pagasta padomi un teikuši, ka netiekot ārā no mājām.


Protams, ļaudīm no savām viensētām pašiem jālūko izrakties līdz pagasta ceļiem. Ja neizdodas, cilvēki zvana, lūdz palīdzību pašvaldībā. "Visi, kas ir zvanījuši, tiem ir palīdzēts," saka Galgauskas pagasta padomes priekšsēdētājs Stanislavs Gžibovskis.

 

Palīdz šķūrēt valsts autoceļu

Druvēnieši uz pagasta padomi zvanījuši un sūdzējušies, ka pirmdien aizputināts valsts autoceļš uz Tirzas ceļa. Automašīnas iestrēgušas un nav varējušas pabraukt. Tad palīgā devusies pašvaldība, kas palīdzēja šo autoceļu atbrīvot no sniega trīs kilometru posmā.

 

"Ceļš bija ciet ne jau tāpēc, ka nebūtu tīrīts, bet tāpēc, ka visu laiku putināja," piebilst Druvienas pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Graumanis.

 

A.Strads saka: "Protams, ceļus putināja ciet, bet autobusi varēja kursēt. Tas nebija šķērslis. Problēmas bija ar mazajiem ceļiem. Lielajā putenī nebija jēgas mazos ceļus tīrīt, ja ir skaidrs, ka pēc stundas tie atkal jau būs aizvilkti ciet ar sniegu. Tehnoloģija ir tāda, ka puteņa laikā divas reizes pēc kārtas iztīrīt ceļus ir grūti, jo tad izveidojas vaļņi. Tā ir ceļu tīrīšanas specifika, un tie, kas ceļus tīra, to zina."

 

Tīra paši vai algo tīrītājus

J.Graumanis stāsta, ka pašvaldībai ir sava sniega tīrīšanas traktortehnika. Šajās dienās ceļus tīrījis Tālis Zvejnieks. Arī Lizuma pagastā pašvaldībai ir sava sniega tīrīšanas tehnika - vairāki traktori.

 

"Šo darbu strādā vairāki cilvēki. Viņus lizumnieši godā, ja laikus no sniega attīrīti visi ceļi. Sniega tīrīšanā strādā Ivars Bumburs, Marģeris Bisenieks un nepieciešamības gadījumā palīgos sūtām vēl citus traktoristus," saka A.Strads.

 

Iespēju izkļūt no mājām Lizumā palīdz nodrošināt arī zemnieku saimniecības, uzņēmēji ar savu tehniku, piemēram, Ilmārs Apsītis Velēnā un saimniecība "Brīvzemnieki".

 

Stāmerienā pagasta ceļus tīra zemnieku saimniecības "Puķukalni" traktoristi Ģirts Kareļkovs un Artis Žīgurs no Kalnienas. Viens ceļus no sniega tīra naktī, otrs - dienā. S.Gžibovskis stāsta, ka Galgauskā pašvaldība sniega tīrīšanu uzticējusi firmai "Dange", tās darbinieks Genādijs Keišs darbā izmanto auto ar slīpo lāpstu. Arī zemnieku saimniecības, piemēram, "Lācīši", palīdzot sniega tīrīšanā pagastā, kaimiņš kaimiņam palīdzot.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

un pilsētnieki toties pateicoties tīrītājiem ar mašīnām netiek laukā no pagalmiem jo tīrot sniegu, kupenas sadzen priekšā ka nedomā ar mašīnu izbraukt...kādēļ nevar noteikt laiku cikos jānobrauc nost mašīnas lai tīrītu sniegu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 19:28

Vietējās ziņas