Pateicas Barikāžu dalībniekiem 2

Pirms Lieldienām Barikāžu dalībnieku biedrības apbalvošanas komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks un barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais Gulbenes novada domē pasniedza Pateicības rakstus par piedalīšanos 1991.gada barikādēs Gulbenes novada iedzīvotājiem.

Klātesošos pasākumā uzrunāja Gulbenes kultūras centra pārstāve Ilvita Kļaviņa, uzsverot, ka Latvija ir maza valsts, kurā dzīvo drosmīgi cilvēki. Savukārt R.Ražuks norādīja, ka, salīdzinot ar tiem laikiem, kas bija pirms 27 gadiem, tagad kara draudi, terorisms, nemieri izplatījušies daudz vairāk un situācija pasaulē kopumā  ir slikta. Viņš arī uzsvēra, ka barikādēs cilvēki bija ārkārtīgi disciplinēti, kriminogēnā situācija izzuda.

Viņš arī aicināja turpināt pieteikt tos barikāžu dalībniekus, kuri vēl nav apbalvoti, kā arī skaidroja, ka virzījis Saeimā likumu par barikāžu dalībnieku statusu.

“Tas ir pieņemts, izsludināts. Esam paredzējuši statusu barikāžu dalībniekiem, tagad esam grupa, kas ar likumu ir noteikta, līdzīgi kā černobilieši, daudzbērnu ģimenes.  Un pašvaldībām likumā ir ierakstīts, ka ir tiesības sniegt atbalstu, atvieglojumus,” teica R.Ražuks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jurka

ejam, kur pulcējamies?

pirms 3 gadiem, 2018.04.06 15:52

Vietējās ziņas