Pateicas par nesavtīgo palīdzību

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada nodaļas darbinieki Pasaules pārtikas dienā, ko atzīmē 16.oktobrī, apciemoja daudzbērnu un maznodrošinātās ģimenes, kā arī vecos un vientuļos cilvēkus, ciemakukulī līdzi ņemot dažādas labdaru sarūpētās rudens veltes.

"Iepriekšējos gados rīkojām šai dienai veltītu pasākumu, kur daudzbērnu un maznodrošinātās ģimenes priecējām ar nelielu koncertu un dažādiem cienastiem, bet šogad nolēmām no tā atteikties. Novada cilvēki labprāt dalās pašu izaudzētajās dārza veltēs, tāpēc Pārtikas dienā devāmies apciemot tās ģimenes, kam šobrīd klājas visgrūtāk," stāsta Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada nodaļas izpilddirektors Sīmanis Homčenko.  

Daudzbērnu un maznodrošinātajām ģimenēm tika piegādāti kartupeļi, bietes, burkāni, ķirbji dažādi ievārījumi un salāti. Savukārt sociālā darbiniece Rūta Borodkina, kura strādā ar ģimenēm ar bērniem, šajā dienā dalīja pārtikas pakas.

 

S.Homčenko atzīst, ka cilvēku sniegtā materiālā palīdzība maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm joprojām ir vērā ņemama. Piemēram, Vineta Tīruma no Beļavas pagasta sarūpējusi dažādus dārzeņu konservus, ievārījumus, medu un citu. Ieva Pavāre no Tirzas pagasta atvedusi burkānus un citus dārzeņus. No Lejasciema pagasta kāda iedzīvotāja grūtdieņiem atvēlējusi 32 ķirbjus. Tieši Pārtikas dienā nodaļas darbinieki braukuši pie Aijas Kislovas uz Beļavas pagasta "Parkmaļiem", kas piedāvājusi 3 maisus kartupeļu un 15 burkas ar ievārījumu.

 

"Kā jau esmu bildis, mēs nodaļas telpās neveidojam augļu un dārzeņu uzkrājumus, bet uzreiz tos izdalām minētajai iedzīvotāju kategorijai. Esam ārkārtīgi pateicīgi par labdaru nesavtīgo palīdzību tiem, kuriem klājas grūtāk," saka S.Homčenko.

 

Pasaules pārtikas diena pirmo reizi tika izsludināta 1979.gadā ANO Pārtikas un tirdzniecības organizācijas konferencē. Šīs starptautiskās dienas mērķis ir palielināt visas sabiedrības izpratni par pārtikas problēmām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas