Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pateicas Zaļā tirdziņa dalībniekiem 19

Katru mēnesi Gulbenē tiek rīkots Zaļais tirdziņš, kurš nebeidz pārsteigt tā apmeklētājus ar mājražotāju, amatnieku, dažādu rokdarbu meistaru, dārzkopju piedāvātās produkcijas daudzveidību.

Zināmā mērā Zaļais tirdziņš, kam nākamā gada aprīlī apritēs pieci gadi, šajā laikā ir kļuvis starptautisks, jo tajā savu produkciju ir piedāvājuši, piemēram, lietuvieši. Piecu gadu laikā vietējiem tirgotājiem ir bijusi iespēja savu produkciju pircējiem piedāvāt vairāk nekā 50 Zaļajos tirdziņos.

Tradicionāli laikā pirms Ziemassvētkiem Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” pateicas Zaļā tirdziņa dalībniekiem. Arī šogad tirgotāji saņēma centra sarūpēto dāvanu Gulbenes novadam veltīto puzli.

“Sakām paldies par lielo izturību un abpusējo sapratni, jo ikdienā gadās visādi. Vasarā Zaļais tirdziņš notiek pilsētas centrālajā skvērā, bet ziemā – Gulbenes dzelzceļa stacijā. Tajā piedalās aptuveni 80 līdz 90 tirgotāji, kuri visi vēlas, lai viņu piedāvātās produkcijas stends atrastos maksimāli tuvāk ieejas durvīm,” teica aģentūras direktore Iveta Kovtuņenko.

Latvijas un Gulbenes vārds skanēs Eiropā
Gulbenes novada domes izpilddirektore Guna Švika, kura arī pati ir Zaļā tirdziņa apmeklētāja, atzinīgi vērtēja faktu, ka Zaļajā tirdziņā savu produkciju arvien vairāk pircējiem piedāvā arī citu novadu mājražotāji un amatnieki.

 “Zaļā tirdziņa vārds ir aizskanējis arī tālu aiz mūsu novada robežām. Daudzu citu novadu ļaudis interesējas, kā šis tirdziņš tiek organizēts. Ir izrādīta interese, ka būtu nepieciešams rast telpas, kur novada mājražotāji savu produkciju varētu tirgot visu gadu. Šāda aktivitāte savulaik tika uzsākta. Arī telpas tolaik atradām. Ja pašvaldība radīs jaunas telpas, jāņem vērā, ka ziemā nāksies maksāt par patērēto elektrību, siltumu. Pilnībā visu pašvaldība atbilstoši likumdošanai segt nedrīkst. Mēs esam gatavi sniegt tirgotājiem atbalstu, bet tad ir kopīgi viss jāpārrunā. Iniciatīvai jānāk no tirgotāju puses,” teica G.Švika.

Pēc dažām dienām Gulbenes Zaļā tirdziņa vārds plaši izskanēs arī pasaulē. G.Švika ir iekļauta Latvijas delegācijas sastāvā, kas dosies uz Maltu, kur notiks starptautiska konference, kas veltīta mazajiem tirgotājiem kā Eiropas ekonomikas veicinātājiem. Latvijas prezentācijas materiālā ir iekļauta informācija arī par Gulbenes novadu, bet divas trešdaļas prezentācijas fotogrāfiju ir par Gulbenes Zaļo tirdziņu un mazliet arī no Alūksnes. “Varam būt lepni, ka par mūsu Zaļajiem tirdziņiem tiks runāts Eiropā,” piebilda izpilddirektore.

Jaunas ieceres un Gulbenes diena Kalnciema tirdziņā
Ieskicējot nākotnes plānus, I.Kovtuņenko bilda, ka nākamajā gadā mēģinās vietējos mājražotājus sestdienās un svētdienas piesaistīt kuģītim Stāmerienas ezerā, lai tūristi varētu iegādāties arī vietējos ražojumus. Ieceres saistās arī ar šaursliežu bānīti un dzelzceļa stacijas atdzīvināšanu vismaz sestdienās, kad pieci vagoni, ko velk tvaika lokomotīve, ir ļaužu pilni.

 “Vismaz pāris stundas tur savu produkciju varētu piedāvāt arī mājražotāji. Piemēram, šajā mēnesī Zaļais tirdziņš Gulbenes dzelzceļa stacijā notiks 17.decembrī. Mums zināms, ka ir aizņemti arī visi bānīša vagoni. Tas nozīmē, ka arī tirdziņu varētu apmeklēt papildus vēl vismaz divi simti cilvēku,” domā I.Kovtuņenko.

Ir saņemts piedāvājums nākamā gada pavasarī piedalīties Gulbenes dienā Kalnciema tirdziņā Rīgā.  Gulbenes novada mājražotājiem ir atvēlētas desmit tirdzniecības vietas. Ir paredzēta arī kultūras programma un meistardarbnīcas bērniem. “Šī iespēja ir solis tuvāk rīdziniekiem, kā arī iespēja reklamēt Gulbeni, aicinot atbraukt ciemos,” saka direktore. 

Muzikālu sveicienu bija sarūpējis mūziķis Arnis Graps.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Ija

Patiess prieks par šiem cilvēkiem,kuri izdomā un saražo kaut ko priekš citiem,kau arī nelielā apjomā.Prieks pārdevējam un prieks pircējam! Veiksmīgu,izdomas bagātu,Jauno gadu visiem tirgotājiem,stipru veselību!

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 15:55

atkal ekskursija

Ak tad dosies uz Maltu,tā teikt pieredzes apmaiņā.Varēja jau uz Austrāliju,tur arī tirgojas.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 18:57

Ģeogrāfija

Labāk lai brauc uz Maltu Latvijā :D :D :D ja vien zina, kur tā ir. Bet ... ja var Grieķijā atrast Maltu !!!!!, tad jau Latvijā arī atradīs.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 21:02

karsta ziņa

Grieķija ir okupējusi Maltu un iekļāvusi savā sastāvā.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 21:08

nesen biju valletā

Švikai laba izvēle ,tur tagad +20*C.Bet viņa jau nebrauc atpūsties,bet gan smagi strādāt un nest Gulbenes vārdu Eiropā.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 20:37

Ģeogrāfija

Nez vai tajā Grieķijas Maltā, uz kurien dodas Švika, maz ir Valleta :D bet nu smagi strādās, tas gan.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 21:03

minimum wages

Prezentācijā Švikas kundze visai Eiropai varēs ar lepnumu pastāstīt,cik ir minimālā alga Latvijā.Maltā tā ir 800 euro.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 21:05

kur loģika

būtu labāk domājusi par darba vietām Gulbenē, nevis vandījusies pa pasauli

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 09:09

Ass

Viņai piedr...darba vietas priekš cilvēkiem,ka tik pašai labi!

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 15:50

alvils

Pareizi ,vajag Gulbeni ari Malta un citās pasaules valstis prezentet.Varbut ar laiku ari mums kaut kas izmainisies uz labo pusi.Arī Maltā pirms vairakiem gadsimtiem bija liela nabadziba.

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 11:37

nabagmāja

Zaļie ,zilie un visu citu krāsu tirdziņi drīz nomirs un izbeigsies dabiskā nāvē.Domes amatpersonas varētu nebraukāt plezīra braucienos pa siltajām zemēm un nekļeckāt budžeta naudu.Tas tak jums ir skaidrs,ka vietējais pieprasījums un maksātspēja ir kritusies katastrofāli,jo mazas algas,niecīgas pensijas,aizvien pieaugošā dzīves dārdzība .

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 13:02

!

Būtu reiz uztaisījuši mājražotāju veikalu Gulbenē,Tik daudzās pilsētās jau ir!

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 15:28

ko tu !

no citas planētas esi vai ?

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 16:56

PPP

beidzat vienreiz *** un izgāzt žulti cāļa prāti ar saviem stulbajiem komentāriem, kam nav citu ko darīt. ***ēji, kuri neko nav dzīvē sasnieguši.

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 17:20

Konference

Tā arī nevar saprast, kur īsti brauks - tad uz Maltu, tad uz Grieķiju ... nez, beigās vēl izrādīsies, ka uz Itāliju. Kaut ko pa ausu galam saklausās, un tik raksta.

pirms 3 gadiem, 2016.12.11 14:38

acis

Man patīk, ka vietējie cilvēki ir tik drosmīgi, ka nekautrējas ar saviem ražojumiem doties uz tirgu un pārdot tos, jo, ja viņi domātu par šajā utenī (domāju forumu)visu izgāzto žulti, diezin vai mēs redzētu tik skaistas bļodas, lupatu deķīšus , zeķes, čipsīšus un vēl, un vēl. Lai mums visiem, tostarp domeniekiem ir lielas algas, labas sirdis un tīras domas, un tad arī mūsu tirgotājiem neiesim garām tikai jūsmodami - cik skaisti, bet arī sapirksimies un iesim priecīgi savās labajās, lepnajās mājās

pirms 3 gadiem, 2016.12.11 16:04

Vietējās ziņas