Patvērumu “Blomītē” izmanto maz 2

Pagājušajā nedēļā Gulbenes novada pašvaldības policijas darbinieki vienu personu nogādāja “Blomītē”.

“Dzirkstele” ja rakstīja, ka arī šoziem novadā ir nodrošināts patvērums cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar naktsmājām un kuri kaut kādu iemeslu dēļ palikuši uz ielas.

Viņi tiek nogādāti Beļavas pagasta “Blomītē” - sociālajā mājā, kur ir nodrošināta izmitināšanas iespēja. Bezpajumtniekus “Blomītē” nogādā pašvaldības policija. Iedzīvotāji ir aicināti ziņot policijai, ja rodas aizdomas, ka kāds cilvēks ir bez pajumtes.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards stāsta, ka “Blomītē” nogādāts vīrietis, kurš nevarējis tikt uz Alūksni. Policiju šajā situācijā izsaukuši apkārtējie. “Izvērtējam, vai cilvēkam tiešām nav, kur palikt, bet, ja ir pārmērīgi lietots alkohols, tad visdrīzāk gan nogādāsim atskurbtuvē Balvos, nevis vedīsim uz “Blomīti”,” saka M.Didrihsons-Linards.

Gulbenes novada sociālā dienesta Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Anita Beļajeva “Dzirkstelei” saka, ka pēdējā laikā šāda nepieciešamība pēc izmitināšanas bijusi diviem cilvēkiem. “Viens pārnakšņoja vienu nakti. Otram ir anulēta deklarētā dzīvesvieta, tāpēc piedāvājām “Blomīti”, bet viņš to neizmanto. Iepriekšējos gados izmitināšanas iespējas bija Dzirnavu ielā. Izmantoja maz - viens divi. Nakti atnāk, pārnakšņo un vairāk nav. Ļoti pieprasīts pakalpojums tas katrā ziņā nav, bet tam ir jābūt nodrošinātam, ja nu kāds uzrodas, kaut vai viens cilvēks, jo viņam ir kaut kur jāpaliek. Un šāda iespēja ir,” saka A.Beļajeva.

M.Didrihsons-Linards piebilst, ja salīdzina šīs brīvdienas ar citām, tad izsaukumu esot bijis daudz. Tie gan bijuši standarta izsaukumi – mašīnu apstāšanās un stāvēšana pagalmos tām neparedzētās vietās, ģimenes skandāli, viena iereibusi persona nogādāta Balvu atskurbtuvē, kā arī sniegta palīdzība Valsts policijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas