Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pavasara šķīdonī saudzēs ceļus 1

Lai nebojātu ceļu segumu, pavasara šķīdoņa laikā, kad ceļa konstrukcijas nestspēja ir viszemākā, arī Gulbenes novadā gan uz vairākiem pagastu, gan arī valsts autoceļiem ir noteikti ierobežojumi kravas automobiļiem.

Transportlīdzekļu sezonālā maksimālās masas ierobežojumu ieviešana vietējās nozīmes valsts autoceļos ir piespiedu pasākums, kas ļauj novērst šo ceļu masveida sabrukumu pavasara atkušņa laikā un arī vēlāk rudenī, kad, ceļa segumam kļūstot par daudz mitram, samazinās tā nestspēja.  

Grūti prognozēt, kā žūs ceļi

VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters informē, ka Gulbenes novadā sezonālie transportlīdzekļu pilnas masas ierobežojumi šobrīd jau ir noteikti un zīmes ir uzstādītas uz autoceļiem Rēzekne-Gulbene, Ozolkalns-Lejasciems, Ranka-Lācītes, kas gan ir pašvaldības ceļš, taču šobrīd to uztur "Latvijas Valsts ceļi", kā arī ceļam Ozolkalns-Lejasciems. "Šobrīd gan arī gatavojamies slēgt vēl citus ceļus. Jau tuvākajās dienās satiksme tiks ierobežota uz vairākiem novada ceļiem. Laika prognozes rāda, ka ļoti strauji kļūs siltāks, un ceļmalās ir lieli sniega vaļņi - kad tie strauji kusīs, arī uz ceļiem būs diezgan liels ūdens apjoms," saka L.Aumeisters. Viņš norāda, ka ierobežojumu ilgums ir atkarīgs no laikapstākļiem un ceļa stāvokļa. "Šobrīd ir grūti prognozēt, cik ātri šopavasar ceļi apžūs, lai varētu atcelt ierobežojumus un atjaunot autotransporta kustību ierastajā kārtībā," saka L.Aumeisters. "Pavasara šķīdonī, kad virsējā kārta ir pārmitrināta, ceļus nav arī iespējams sakārtot. Var tikai kaut ko nedaudz pielabot, bet būtisku rezultātu iegūt nevar." L.Aumeisters norāda, ka nekādas īpašas atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiks izsniegtas. Informācija par visiem valsts autoceļiem, uz kuriem ir noteikti ierobežojumi, ir apkopota "Latvijas Valsts ceļu" mājaslapā internetā www.lvceli.lv.

 

Pārvaldnieki tiesīgi izsniegt atļaujas

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas speciālists Jānis Šmoteks informē, ka novada dome ir izdevusi rīkojumu par satiksmes ierobežojumiem pa novada pašvaldības autoceļiem. Viņš norāda, ka katra pagasta pārvalde iesniedza autoceļu sarakstu, kā arī ziņas par pilnās masas ierobežojumiem uz tiem. "Ierobežojumi tiek noteikti tāpēc, lai pavasara šķīdoņa laikā mēģinātu, cik vien iespējams, saglābt ceļus, lai tie nekļūtu neizbraucami," saka J.Šmoteks.

 

Beļavas pagastā satiksme būs ierobežota uz astoņiem ceļiem, Druvienas pagastā - uz viena ceļa, Lejasciema pagastā - uz pieciem ceļiem, Litenes pagastā - uz sešiem ceļiem, Līgo pagastā - uz trīs ceļiem, Rankas pagastā - uz desmit ceļiem, Stāmerienas pagastā - uz sešiem ceļiem, Stradu pagastā - uz diviem ceļiem un Tirzas pagastā - uz pieciem ceļiem.

 

Pārējos pagastos uz pašvaldības ceļiem ierobežojumi nav noteikti.

 

Informācija par pagastu ceļiem, uz kuriem noteikti ierobežojumi, kā arī ierobežojuma veids būs norādīts arī novada domes mājas lapā. Protams, par ierobežojumiem vēstīs arī attiecīgās ceļa zīmes. Ierobežojumi noteikti laika periodā no 15.aprīļa līdz 15.maijam.

 

J.Šmoteks norāda, ka pagasta pārvalžu vadītāji nepieciešamības gadījumā ir pilnvaroti izsniegt braukšanas atļaujas pa slēgtajiem Gulbenes novada pašvaldības autoceļiem Lai tās saņemtu, jāvēršas pagasta pārvaldē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Interesanti kāpēc Lizuma pagastā nav ierobežojumu ? Lizums-Tirza un Lizums-Druviena jau tagad ir sliktā stāvoklī.

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 10:31

Vietējās ziņas