Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc atjaunošanas tornis būs arī tūrisma objekts 4

Druvienas muižas pils torņa atjaunošanu veiks Vecpiebalgas SIA “Warss+” par 18 966,78 eiro līgumcenu bez pievienotās vērtības nodokļa. Pavisam bija trīs firmu piedāvājumi. Informācija par šo publisko iepirkumu ir pieejama pašvaldības mājaslapā. Druvienas muižas pils celta ap 1898.gadu, tajā kopš 1952.gada darbojas Druvienas skola.

Paredzams, ka muižas tornītis tiks atjaunots saskaņā ar Anitas Vaskas izstrādāto būvprojektu.

Iepirkuma tehniskajā specifikācijā teikts, ka ir paredzēts demontēt tornīša jumta segumu 120 kvadrātmetru apjomā. Pirms tiks uzklāts jauns dakstiņu jumts, vēl paredzēts jumta spāru konstrukcijas remonts, drūpošo sienu stūru nostiprināšana, koka konstrukciju apstrāde ar antipirēniem, skursteņa gala pārmūrēšana, logu izbūvju konstrukciju montāža un citi darbi.

“2007.gadā tika uzsākts darbs pie muižas pils torņa glābšanas un atjaunošanas darbu plānošanas. Piesaistot finansējumu no Kultūrkapitāla fonda un sadarbībā ar SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, tika veikta torņa bēniņu tehniskā apsekošana un konstatēti neatliekamie darbi, lai novērstu torņa daļas sienu tālāku plaisāšanu,” tā Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis vēstī publiski pieejamajā informācijā.

2008.gadā tika veikta torņa jumta konstrukciju nostiprināšana, atsevišķu bojāto koka daļu nomaiņa. Tika apturēta plaisu veidošanās torņa dzegas zonā. 2009.gadā tika izstrādāta tāme torņa pilnīgas atjaunošanas darbiem, taču finansējuma trūkuma dēļ darbi netika turpināti. Pēdējo astoņu gadu laikā torņa jumta stāvoklis stipri pasliktinājies. Palaikam no jumta seguma atdalās dakstiņi, kuri krīt zemē un apdraud apkārtējo cilvēku drošību. Arī jumta izbūves - lodziņi nav atjaunoti kopš ēkas uzcelšanas. Koka daļas ir pilnībā nokalpojušas un deformējušās. Tornis ar katru gadu kļūst arvien bīstamāks un vizuāli nepievilcīgāks. Pilnībā nepieejamas un neizmantotas stāv torņa 4.stāva un bēniņu telpas. Lai nodrošinātu to pieejamību, jāizgatavo kāpnes un jāveic abu telpu iekšējais remonts - grīdas seguma ieklāšana. 4.stāva telpā jāizvieto apgaismes ķermeņi.

Pēc torņa atjaunošanas darbu pabeigšanas torņa bēniņu telpa tiks piedāvāts kā jauns tūrisma objekts - skatu tornis, no kura pa atjaunotajiem neoromānikas stila lodziņiem pavērsies skats pāri Druvienas ozolu alejām uz visām debespusēm. Savukārt torņa 4.stāva telpa tiks izveidota kā vieta skolēnu, skolas absolventu, druvēniešu vizuālās mākslas darbu izstādēm vasaras periodā.

Projekta kopējās izmaksas ir 25 031,83 eiro, no tām attiecināmās izmaksas - 24 513,84 eiro, no kurām 90 procentus finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds. Pašvaldības ieguldījums projektā - 2938 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

oi

Man patīk:) Tornis - 18 kEUr, Stāmerienas pils balkoniņš -120 kEUR. Kur loģika?

pirms gada, 2017.03.06 19:20

Labais

Tieši tā. Vieni torni atjaunos par saprātīgām izmaksām, otriem būs nevienam nevajadzīgs "lētais" balkoniņš...........

pirms gada, 2017.03.07 08:07

Nevietējais kumeļš

Kāds abos pagastos braukās ar jaunu auto.

pirms gada, 2017.03.06 21:20

kā jau latwānijā

Nolaiž visu līdz kliņķim un tad glabj ko var saglābt.

pirms gada, 2017.03.07 07:32

Vietējās ziņas