Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc gada – moderns stadions pilsētā 17

Gulbenes novada dome ir sākusi realizēt vērienīgu projektu “Gulbenes stadiona skrejceļa pārbūve”, kas ir pirmā aktivitāte no nākotnē plānotajām pārmaiņām pilsētas stadionā.

Publiskajā telpā ir izskanējuši jautājumi gan par projekta izmaksām, gan par pašu projektu. Stāsta Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis, kurš pārrauga šo projektu.

“Projekta būvdarbu izmaksas ir 594 213,44 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Projektēšanas izmaksas un autoruzraudzību – 3 950 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa un būvuzraudzību 26 606 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa un pašu būvniecību. Projekta īstenošanas rezultātā stadionā būs skrejceliņi un vieglatlētikas sektori, kas atbildīs Starptautiskās vieglatlētikas federācijas asociācijas prasībām. Tātad projekta izmaksas ar pievienotās vērtības nodokli - 755 971 eiro.

Pēc pārbūves stadionā būs seši 400 metru un astoņi 100 metru skrejceļi. Abos stadiona galos atradīsies vieglatlētikas sektori. Gan zem skrejceļiem, gan sektoriem tiks ieklāts gumijas sporta segums 5679,47 kvadrātmetru platībā. Viena kvadrātmetra cena ir nepilni 30 eiro. Zem gumijas divās kārtās tiks ieklāts asfalts, vienā kārtā - šķembas un smilts. Tas nozīmē, ka tiks izrakta 80 centimetrus bieza zemes kārta, lai izveidotu jaunu konstrukciju. Kāpēc šāds solis?

Projektējot veicām ģeoloģisko izpēti. Četrās vietās tika veikti urbumi. Tie parādīja, ka stadions būvēts uz neatbilstošas grunts, kas izraisa zemes kustību un plaisu veidošanos. Tas nav pieļaujami, tādēļ pieņēmām lēmumu, ka pamatne jāveido no jauna, vispirms norokot nepilnu metru vecā pamata un tad to pildot ar minētajiem materiāliem.

Pārmaiņas skars arī futbola laukumu. Tika konstatēts, ka viens laukuma stūris ir zemāks. Lai saglabātu virsmas viendabīgumu, plānots to safrēzēt, tad tiks ņemtas augsnes analīzes. Ja tās uzrādīs kādas nepilnības, rīkosimies, piemēram, papildus piegādājot smilti. Tiks iesēts jauns zāliens. Laukumā tiks iebūvētas divas ūdens ņemšanas vietas futbola laukuma laistīšanai. Kā īpašu un unikālu lietu, kas nav visiem stadioniem, gribu minēt aizsargtīkla konstrukcijas izbūvi aiz vārtiem bumbu tveršanai. Tā nebūs pastāvīga, bet noņemama. Zemē iebūvēsim ligzdas, kurās varēs ievietot stabus un tīklu. Manuprāt, treniņos šī ir nepieciešama lieta, bet spēles laikā konstrukcija tiks noņemta, jo tas būtu vizuāli nepievilcīgi. Šādas ligzdas varētu iebūvēt arī tenisa laukumā, jo tad atliktu tikai stabu un tīkla pārvietošana pēc vajadzības.

Starp futbola laukumu un skrejceļu būs zaļā zona, bet aiz skrejceļa – 2,5 metrus plats asfaltēts celiņš apkārt stadionam, kas paredzēts skrituļotājiem un rollerslēpotājiem. Tiesa, gar tribīnēm asfalts pārtaps bruģī, lai projekta nākamajā kārtā, kad remontēs tribīnes, nebūtu jāplēš nost asfalts un nevajadzētu palielināt izmaksas, savukārt bruģis ir izņemams. Bruģētie laukumi būs nepilnu 600 kvadrātmetru platībā.

Iecerēts iekārtot vairākus vieglatlētikas sektorus. Tie būs lodes grūšanas aplis, lodes grūšanas piezemēšanās sektors, vesera un diska mešanas sektors, kurā viens no dārgākajiem elementiem ir alumīnija aizsargsiets. Kārtslēkšanas sektoram pagaidām izbūvēsim tikai pamatni – bedri, bet pārējo aprīkojumu iegādās vēlāk, kad tas būs nepieciešams. Būs arī tāllēkšanas un trīs soļu tāllēkšanas sektori. Bez tam izbūvēsim šķēršļu skrējiena ūdens baseinu.

Šā projekta ietvaros futbola laukuma lielais apgaismojums netiek plānots (tas ir stūros uz augstām konstrukcijām un prožektoriem), jo to var nodalīt atsevišķā projektā. Turklāt visa sportošana notiek vasarā, kad apgaismojums nav tik aktuāls. Tāpat nākotnē domājam par elektroniskā tablo uzstādīšanu.

Lai vēlāk nebūtu jājauc ārā šajā projekta kārtā padarītais, veiksim sagataves darbus elektrības padeves nodrošināšanai nākotnē, zemē ierokot plastmasa caurules, pa kurām vajadzības gadījumā varēs izvilkt kabeli. Esošais apgaismojums tiks papildināts ar trīs laternām.

Projekta ietvaros tiks sakārtota ūdens atvade, ieliekot drenāžu, kur tas ir nepieciešams. Pa skrejceļa iekšējo perimetru tiks izveidota ūdens uztveršanas sistēma. Sistēmas ierīkošana ir diezgan dārga, bet vajadzīga, sporta gumijotais segums ir ūdens būsnecaurlaidīgs. Zem tās nav paredzēts porasfalts, kā daudzi ir jautājuši.

Rekonstrukcijas darbus veiks SIA „Reaton, Ltd”. Būvniekam ir līdzīga pieredze, būvējot stadionus Iecavā, Bauskā, Rīgā, Rūjienā un citur. Plānots, ka darbi varētu uzsākties aprīļa beigās, bet noslēgties rudenī. Šovasar stadions būs slēgts.

Ja būs finansējums, plānojam turpināt stadiona pārbūves darbus, kas paredz visa stadiona teritorijas pārbūvi, tas ir, tribīnes, volejbola, basketbola, tenisa, hokeja laukumi, kam ļoti nepieciešamas pārmaiņas. Cilvēki bieži jautā: kā tas būs, ka tagad tiks sataisīts sporta laukums, bet pēc gada ķersieties klāt tribīnēm – vai viss sataisītais nebūs jājauc ārā? Nē, nebūs. Tieši tādēļ mums ir gatavs viss stadiona teritorijas projekts, ko realizēsim pa kārtām, secīgi sakārtojot aktivitātes un saskaņojot darbības.

Sakārtojot stadionu, ne tikai dosim iespēju sportot saviem iedzīvotājiem, bet kļūsim pievilcīgi arī visa reģiona sportistiem. Mēs varēsim sezonāli piedāvāt standartiem atbilstošu sporta bāzi gan treniņiem, gan sacensībām."

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Iedzīvotāja

Apsveicami! Būs izaugsmes iespējas sportā, jaunu pasākumu organizēšana mūsu pilsētā, līdz ar to arī ieņēmumi vietējiem uzņēmējiem. Prieks par projektiem un attīstību!

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 12:29

Spirtists

Ir jābūt galīgi naivam, lai ticētu, ka nu tik sportisti Latvijas un pat visas Eiropas kratīsies uz sūnu ciemu Gulbeni, lai paskrietu pa jauno skrejceļu un nopirktu zaļajā tirgū koka grebumu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 13:19

akmens

Palasot gulbeniešu (dažu!)komentārus un savas dzimtās vietas noniecināšanu, tā vien gribas uzdot jautājumu...vai tiešām tie migranti ir tik šausmīgi, ka no viņiem tā jābaidās? Atbilde - viena-ne visai, jo paši latvieši jau būs viens otru līdz tam nograuzuši... Kauns, ka par savu dzimto vietu, vai arī dzīves vietu var tā izteikties, to nozākāt un nopelt! Kauns, patiešām! Mūžīgā neapmierinātība ar visu! Kur tā var dzīvot? Ej taču uz to paradīzi, kur viss Tevi (Jūs)apmierinās, necepies te portālā anonīmi!

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 14:09

Futbolists

Interesanti pēc rekonstrukcijas futbola laukums bus pieejams Gulbenes novada komandam treniņiem lai izmantotu jaunu super tehnoloģiju aizsargtīklu bumbu tveršanai! Vai laukums bus pieejams tikai Vīrsligas komandai kuras nav un ilgu laiku nebus!

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 13:34

nefutbolists

Būs pieejams viesiem. Varēsi rādīt cirku un sacensties ar tīklu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 15:22

viesis

Viss jau būtu ok, bet pa kurieni pie Jums varēs atbraukt pēc gada ? Pēc gada ceļu vispār nebūs, ja nu vienīgi no Rēzeknes puses.

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 15:49

Iepirkuma komisija

tad jau Gulbenes domes deputāti šī projekta ietvaros realizēs beidzot arī savas personiskās ieceres, kāds nopirks jaunu mopēdu , cita tiks pie trekniem kosmētikas krēmiem, jauki, visu apmaksāsim no savas kabatas, lai tikai mūsu deputātiem labi klājas

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 17:47

Labais

Varbūt arī uzvārdus uzrakstīsi? Vai arī tikai tukši di.st māki!

pirms 4 gadiem, 2016.04.22 19:30

zero

būvuzraudzību 26 606

laba summa, lai ziestu kosmētiku

pirms 4 gadiem, 2016.04.23 15:35

Es brīnos

Ja turpinās uzvarēt "vietējie zemnieki" ar visiem saviem lielajiem resursiem, kā piem., ceļa posmā Gulbene-Madona, tad es nezinu vai vēl piedzīvošu, kad tas ceļš būs savests kārtībā! Nu nesaprotu, kā var "taisīt" 200m jau gadu? Johaidī, tur tad pabraukt nevar ne ar 1., ne vellnszin kuru pārnesumu.... Kā tāda remontfirma var uzvarēt? Paskaidrojiet kāds!

pirms 4 gadiem, 2016.04.23 16:00

nebrīnos

Viņi ir tikai apkš apakš uzņēmēji. Tā pat stadionā arī būs

pirms 4 gadiem, 2016.04.23 16:26

ha-ha

Pilnīgi piekrītu''ES BRĪNOS'' teiktajam...Vēl ir ieteikums izveidot komisiju ,kas kontrolē komisiju,kas kontrolē naudas izšķērdēšanu...karoče viens strādā,divi skatās lai viņš strādā,un vēl divi skatās ,lai tie divi labi skatās !

pirms 4 gadiem, 2016.04.24 16:28

ha-ha

Pensionāri un maznodrošinātie būs vispriecīgākie par šo projektu.Ja tādu summu sadalītu cilvēkiem,kas nespēj maksāt NEADVEKVĀTO apkuri,būtu labs darbs izdarīts.Parēķiniet,ja dzīvokļos ar centrālapkuri uzturētu minimālo +5-+10 grādi un pārejo sildītu ar elektroenerģiju katrs individuāli ,nebūtu lieku sūdzību par apkures cenām,sildās katrs cik grib,arī tie kas reti uzturas dzīvokļos.Un protams dabas resursui-koksne,izmeši...

pirms 4 gadiem, 2016.04.24 16:45

to ha ha

Ko tu dzen stulbumu pa reni? Šo naudu var izmantot tikai stadiona remontam. Vai neizmantot vispār.

pirms 4 gadiem, 2016.04.24 17:42

Modris Krastiņš

Gulbenē būs ne tikai moderns skrejceļš, bet arī visdārgākais skrejceļš Latvijā, iespējams pat Baltijas valstīs, tas viss pateicoties pilsētas ''domniekiem'' vecajiem komunistiem un komjauniešiem apinīšiem, kupčiem, kraukļiem un švikām, paldies viņiem par gulbeniešu ''laimīgo un pārticīgo dzīvi''

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 13:00

labotam ticēt

Tu kļūdies. Vēl dārgāks ir tikai Ventspilī

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 13:23

ha-ha

Tas ir kaut kā tā-ja jums sāp galva,mēs palīdzēt nevaram,bet tā vietā varam par VELTI izoperēt apendicītu,jo naudiņa ir tikai apendicītiem...

pirms 4 gadiem, 2016.04.25 19:22

Vietējās ziņas