Pēc grāmatvedības procesu sakārtošanas Gulbenē ietaupīs vairāk nekā 131 000 eiro gadā 12

Gulbenes novada pašvaldība, ieviešot Valsts kontroles ieteikumus pašvaldības grāmatvedības procesu sakārtošanā, novada iedzīvotāju vajadzībām varēs atvēlēt par 131 tūkstoti eiro gadā vairāk, informē Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

"Racionālas saimniekošanas rezultātā iegūtos papildus līdzekļus pašvaldība izlietos svarīgām novada iedzīvotāju vajadzībām. Tiks paplašināts personu loks, kas var saņemt dzīvokļa pabalstu naudā. Daļa ietaupīto finanšu līdzekļu tiks izlietoti pedagogu darba samaksas palielināšanai saskaņā ar Ministru kabineta noteikto. Paredzēts atbalstīt arī novada kolektīvu dalību Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, kā arī paplašināt novada tūrisma piedāvājumu, Gulbenes dzelzceļa stacijā izveidojot izglītojošu un interaktīvu centru „Dzelzceļš un tvaiks”. Tajā plānots izvietot vairāk kā 30 interaktīvas ierīces, kuras paredzētas dažāda vecuma mērķauditorijai. To apmeklējot, varēs iejusties vilciena mašīnista lomā, piekraut vagonus, būvēt sliežu ceļus, pārslēgt pārmijas, lai vilcieni nesaskrietos, iepazīt dzelzceļa profesijas, vēsturi un veikt citas interesantas darbības. Šī pašvaldības iniciatīva tiks īstenota ar uzņēmēju un iestāžu atbalstu. Interaktīvo centru plānots atvērt 2018.gada 2.septembrī," atklāj speciāliste.

„Šis ir labs piemērs valsts un pašvaldības institūciju sadarbībai. Ņemot vērā ieteikumus un mainot savu grāmatvedības politiku, esam ietaupījuši vērā ņemamus finanšu līdzekļus, kurus, protams, izlietosim mūsu iedzīvotāju interesēs. Tā kā šovasar norisināsies Dziesmu un deju svētki, tad daļa no ietaupītās naudas tiks novirzīta novada amatiermākslas kolektīvu tērpu iegādei un šūšanai. Ceram, ka arī turpmāk sadarbība Valsts kontroli būs pozitīva un veicinās mūsu darba produktivitāti,” norāda Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Jautājums...

Un kam šis ietaupījums tiks novirzīts ? Vadībai jauni auto, algu pielikumi utt.

pirms 3 gadiem, 2018.02.05 17:32

Celsim jauno peldbaseinu, lai mūsu ūsaiņiem ir kur kaunu nomazgāt.

pirms 3 gadiem, 2018.02.05 21:36

Es

Steidzīgi jādimā.kā šos notērēt.Baseins.ledushalle vai bārs!

pirms 3 gadiem, 2018.02.05 22:21

fakti

Bezmaksas fizioterapeita kabinetu Ābeļu ielā 2. Lai kungiem un kundzēm nav jābrauc uz Skolas ielu 10a.

pirms 3 gadiem, 2018.02.06 00:11

bezcerība

Cienījamie deputāti! Atcerieties, ka novads nav tikai Gulbene. Pietiek laukos visu vienkārši apvienot, nolikvidēt, samazināt utt. Kad beidzot beigsies šī nenormālā taupīšana uz cilvēku rēķina???

pirms 3 gadiem, 2018.02.06 09:17

es

Citiem jādara par velti šis darbs, tāpēc jau ekonomija uz nesamaksāta darba rēķina. Pērkam bezjēgā programmas, bet informācija taču kādam ir jāievada

pirms 3 gadiem, 2018.02.06 10:06

eh

Piekrītu - datu ievade arī prasa laiku, tātad maksā. Ja tas ir vienreizējs pasākums - datu masveida pārvade turpmākai to izmantošanai, tad tas vēl būtu paciešams. Ja ikdienas datu ievade ir apjomā, kas neļauj to veikt darbam atvēlētajā laikā - tā jau ir menedžera rūpe gādāt par laika plānošanu, vai piemaksām par virsstundām, vai darba pienākumu pārdali u.t.t.

pirms 3 gadiem, 2018.02.08 07:48

nu ja

Pārāk liels uzsvars uz naudu, pazaudējam cilvēcību un šajā nauda ekonomēšanā kāds noteikti ir zaudētājs - vienkāršais cilvēks. Bet tam jau nav nozīmes. galvenais, lai domes ēkā visiem ir labi!
Ko esam sasnieguši? Kas jauns uzcelts? Kas paveikts?

pirms 3 gadiem, 2018.02.06 10:44

Domei

Lasot rakstu avīzē,jādzīvo vienās bailēs par savu darba vietu. Tikai likvidēt. Vai jūs maz zinat,kādi cilvēki strādā,ar kādām veselības problēmām cīnās. Klibojot,ar spieķīti pārvietojas. Vai maz zinat,ka vienam apkopējam liek strādāt dienā desmit stundas,divas strādā pa trīs stundām un alga tāda pati. Kas seko līdzi? Kas pārbauda? Viss ar darba devēja zināšanu,pat likšanu. Viss ir vienkārši-nepatīk,ej. Tāda tā dzīve. Tajā pašā laikā pagastā ir saimnieciskās darbības veicēja. Atvainojiet,ja ir pārvaldnieks vīrietis,tad noteikti viņam ir lielāka saprašana. Joprojām ir nesakārtotība.

pirms 3 gadiem, 2018.02.07 09:51

esi pats

Cik lauku pārvaldēs nolikvidēja, tik Gulbenē sataisīja jaunas grāmatvežu vietas. Kur tad tā ekonomija?!

pirms 3 gadiem, 2018.02.07 11:01

Ekonomija

Ieekomenetā nauda aizgãja jaunajam gramatvežu algãm , Kuras jau ta bija 4 ciparu skaitli. Pajautãjiet kãdas ir gramatvežu algas Nov.domē, busiet parsteigti!

pirms 3 gadiem, 2018.02.08 09:09

krdit

Kādas kategorijas ir šiem grāmatvežiem? Iespējams, daļa ir tikai datu ievades operatores. Tikai, nav jau par ko apskaust. Lai jau laicīgi atliek naudiņu veselības aprūpei - sēdošs, monotons darbs pie datora tik pa gabalu izskatās "labi".

pirms 3 gadiem, 2018.02.09 12:14

Vietējās ziņas