Pēc ilgas gaidīšanas uzsākta nama renovācija 5

Šī nedēļa Rīgas ielas 32.nama iedzīvotājiem iesākās ar patīkamu pārsteigumu. Pēc ilgas un pacietīgas gaidīšanas vairāku mēnešu garumā, kad iedzīvotāji gandrīz vairs neloloja cerības, ka varētu sākties remontdarbi, beidzot ir sākusies 24 dzīvokļu ēkas renovācija. Vakar vairākos dzīvokļos jau tika mainīti radiatori. Namu apsaimnieko SIA "Vidzemes būvnieks - Serviss".

Ēkas renovācijai vajadzēja sākties vismaz pāris mēnešus agrāk, bet, kā stāsta SIA "Vidzemes būvnieks" valdes priekšsēdētāja vietniece Lolita Strode, sākotnēji esot radušās problēmas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un banku. Kavējas par diviem mēnešiem

"Sākotnēji līgumu ar Investīciju un attīstības aģentūru neparakstījām, kā bija plānots, jūlijā, bet tikai augustā, līdz ar to renovācijas darbi aizkavējās par mēnesi. Arī banka iepriekš neizskata nevienu jautājumu, kamēr nav parakstīts līgums ar aģentūru. Tas nozīmē, ka darbi var sākties vēl vienu mēnesi vēlāk. Bijām rezervējuši būvniekus, lai darbi varētu sākties augusta otrajā pusē. Tagad daudzviet tiek renovētas daudzdzīvokļu mājas, tāpēc būvnieki paši neparēķināja šo darbu pārklāšanos. Tagad finansējums ir piešķirts. Ir nokārtota arī kreditēšana, jo nevar padarīt darbus un saņemt līdzfinansējumu no citiem līdzekļiem. Ir noslēgts līgums arī ar "Vidzemes būvnieku"," stāsta L.Strode.

 

Pilnā apjomā visus sākotnēji plānotos darbus šogad paveikt nebūs iespējams, bet iedzīvotāji tāpēc neko nezaudēs, jo projekta realizācijas laiks ir 12 mēneši. "Darbi visi ir saplānoti. Protams, būvniekiem simtprocentīga atlaide dota netiks. Strādās firma no Rīgas. Sākotnēji mēs labprātāk būtu parakstījuši līgumu ar vairākām firmām, bet netikām informēti, ka drīkst būt vairāki līgumi. To zinot, nākamajam renovācijas projektam Ābeļu ielas 17.namam, ko arī aģentūra ir apstiprinājusi, mēs izmantosim iespēju piesaistīt vairākas firmas, lai tādējādi izslēgtu līdzīgas vilcināšanās, kā tas bija ar Rīgas ielas 32.namu," stāsta L.Strode.

 

Šogad izpaliks siltināšana

Ir sagādāti logi, tāpēc dzīvokļos, kur tas līdz šim nav izdarīts, tiks nomainīti logi, mainīts jumta segums, sakārtotas abas kāpņu telpas un ēkas ieejas mezgli, kā arī apkures sistēma. Projektā ir paredzēti darbi arī pagraba telpās. Kopējo izmaksu tāmē ir aptuveni septiņas sadaļas par dažādu darbu veikšanu.

 

"Projektā ir paredzēta arī ēkas siltināšana, bet šogad to nesāksim, jo līdz gada beigām nevarēsim to pabeigt," stāsta L.Strode.

 

Projekta kopējās izmaksas ir nepilni 70 000 latu. Daļa finansējuma ir no Eiropas naudas, bet daļu izdevumu segs paši iedzīvotāji, atmaksājot aizdevumu vairāk nekā desmit gadus. Aizdevumu būs jāsāk atmaksāt pēc visu darbu pabeigšanas. Dzīvokļiem šī summa atšķirsies, jo dažos paši to saimnieki jau ir nomainījuši logus un radiatorus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Gulbis Tantei

Es gan tavu domas lidojumu nesapratu, bet es domāju, ka pilsētai jāveido vienots tēls.

pirms 9 gadiem, 2011.10.20 12:41

Tante

GULBIM ,es apmēram zinu kādu toni tagad vajag zilu+sarkanu kā krieviem,lai redz pa lielu gabalu,tonim jābūt tādam,lai var tonēt uz tumšāku,kad krāsa jau saulē zaudēs savu možumu.Kādu tēlu toni vajag Gulbenei ,ko?

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 21:37

Gulbis

Man ir jautājums mājas apsaimniekotājam un pilsētas būvvaldei. Kādos krāsu toņos būs ēka pēc siltināšanas un, vai pilsētā nav vienota plāna kādās krāsās būtu jākrāso mājas pēc renovācijas. Jo pašlaik izskatās, ka katra māja būs savās krāsā un tas būs tāds daudz krāsains kokteilis, kas pilsētas kopējo tēlu padarīs ļoti nepievilcīgu. Piemērs jau ir Nākotnes ielas masīvs kurā viena māja ir dzeltena/sarkana, otra ir zaļa/balta(vai bēšīga tagad uz sitiena neatceros).
Vai būvvaldei kopēja pilsētas tēla veidošanā nav teikšanas?

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 14:58

jaa

piekritu xxl,maksaa jau iedzivotaji nevis eiropas nauda

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 18:49

xxl

Tikai neviens jau nav aprēķinājis,ka to pašu var paveikt lētāk,nekā maksājot 10 gadus.Eiropas nauda nemaz nav vajadzīga.Patiesībā visu sedz paši iedzīvotāji.Eiropas nauda aiziet tur,kur tai jāaiziet....

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 18:26

Vietējās ziņas