Pēc palīdzības vēršas mazāk cilvēku 2


Šogad pēc palīdzības pie mediķiem noņemt piesūkušos ērci vērsušies krietni vien mazāk cilvēku nekā pagājušajā gadā. Par to “Dzirksteli” informē SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektore Eva Smirnova.


E.Smirnova stāsta, ka kopumā līdz šim brīdim pēc palīdzības Gulbenes slimnīcā vērsušies astoņi cilvēki, tostarp arī bērni. “Kopumā tas ir maz, un līdzīga situācija ir arī Balvos,” saka E.Smirnova un piebilst, ka lielākā daļa, kuri bija vērsušies pēc palīdzības noņemt piesūkušos ērci, nebija vakcinējušies pret ērču encefalītu. Šobrīd nevienam nav arī apstiprināta saslimšana ar ērču encefalītu vai Laimas slimību. “Sekas redzēs pēc laika,” saka E.Smirnova.


Epidemiologi atgādina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, uzturoties nepļautās, nekoptās pļavās, krūmājos un mežā. Pārnākot mājās, rūpīgi jāpārbauda, vai uz drēbēm un ķermeņa nav ērces. Tāpat jāpārbauda bērni un mājdzīvnieki. Jāatceras, ka ērces mājās var atnest arī ar mežā plūktām puķēm un zariem.


Ērces visbiežāk piesūcas padusēs, ausu apvidū, ap nabu, paceles bedrītēs, matos, ap jostasvietu, cirkšņos – šīs ķermeņa vietas pēc uzturēšanās ērču teritorijā pārbaudiet īpaši rūpīgi! Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas drīzāk. Tās noņemšanu vislabāk uzticēt mediķim.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

vai tiešām septiņgadīgam bērnam ir jāmaksā 5 euro par ērces izvilkšanu??? Kur tad bezmaksas medicīna lidz 18 gadiem????

pirms 7 gadiem, 2014.04.30 18:45

Huh?

Veseli 5 eiro? O_o /sarkasms/

pirms 7 gadiem, 2014.05.02 18:05

Vietējās ziņas