Pēc pieredzes uz poligonu Valmierā 6

SIA "Alba 5" īpašnieki pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aicinājuma 9.februārī devās pieredzes apmaiņas braucienā uz SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas" sadzīves atkritumu apstrādes un noglabāšanas poligonu Valmierā. Tā kā starp SIA "Alba 5" īpašniekiem ir arī Gulbenes novada dome, izbraukumā piedalījās arī domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

Izbraukuma laikā S.Daudziņa vēlreiz esot guvusi apstiprinājumu tam, ka SIA "Alba 5" atkritumu poligonam Litenē ir ir nepieciešama attīrīšanas iekārtu, kā arī atkritumu mehāniskās priekšapstrādes kompleksa būvniecība.  

"Litenes atkritumu poligons ir viens no tiem valstī, kam klājas visgrūtāk ar biznesa plāna pildīšanu, jo, uzbūvējot poligonu, ekonomiskajā pamatojumā rēķinājāmies ar iedzīvotāju skaita un arī klientu loka pieaugumu. Iedzīvotājus skaits novadā samazinās. Neraugoties uz šo faktoru pagaidām SIA "Alba 5" nav palielinājusi atkritumu apglabāšanas tarifu Litenes poligonā „Kaudzītes" (tas ir 4,96 lati par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa), kaut dabas resursu nodoklis valstī ir palielinājies jau divas reizes. Rezultātā pērn Litenes poligons strādāja ar zaudējumiem. Līdz šim šie zaudējumi tika apmaksāti no uzņēmuma iepriekšējiem uzkrājumiem. Tikai tāpēc SIA "Alba 5" nebankrotē. Kā būs tālāk, vērtēsim, domāsim, ko varam optimizēt un ko nevaram. Jāanalizē arī, kādi nākotnē varētu būt atkritumu noglabāšanas tarifi Litenes poligonā," saka S.Daudziņa.

 

Jau rakstījām, ka nepieciešamie uzlabojumi SIA "Alba 5" apsaimniekotajā atkritumu poligonā Litenē kopumā izmaksās aptuveni 1,5 miljonus latu. Lielāko daļu no summas plānots piesaistīt no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda, pašvaldības līdzfinansējuma daļa - 97 tūkstoši latu. S.Daudziņa saka, ka jādomā, vai ir iespējams atsevišķās pozīcijās samazināt plānotās projekta izmaksas.

 

Pēc "Lursoft" datiem SIA "Alba 5" ir reģistrēta 2002.gada 7.jūnijā. Uzņēmuma pamatkapitālā ir 498 120 lati. Uzņēmuma īpašnieces ir piecas pašvaldības - Alūksnes un Gulbenes novada domes, kurām katrai pieder 28,23 procenti kapitāla daļu, Balvu novada dome ar 26,61 kapitāla daļu, Cesvaines novada dome ar 8,87 kapitāla daļām un Lubānas novada dome ar 8,07 kapitāla daļām. Uzņēmuma pamata darbības veids - atkritumu apstrāde un izvietošana. Uzņēmuma vadītājs jeb valdes loceklis kopš 2008.gada ir Stradu pagasta iedzīvotājs Aldis Amantovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

es IGORAM

Kauns lasīt. Mazliet vajag domāt, ko raksti. Tāda sajūta, ka cilvēks vispār nespēj sevi kontrolēt, pievemj portālu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.13 20:35

Varbūt arī jauc,bet kam pieder musora mašīnas?albai tak....

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 22:14

kādds te kaut ko nejauc runa jau ir par Albu 5 nevis Albu

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 20:07

Zaļā govs

mums atkritumu šķirošanas kompleksu būvēt vajag vismaz 5x dārgāku nekā Valmierā, lai ''dzīves pabērniem'' adomivičiem būtu maizīte uz galda un 4 džipi garažā

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 17:10

nu

Vajag,vajag celt cenas!!!!!!Bet ja nopietni,albai naudas kā spaļu,puikiem taču jāapmaksā sasistie auto un nospēlētā nauda.

pirms 9 gadiem, 2011.02.11 16:59

Vietējās ziņas