Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēdējo vasaras mēnesi prognozē siltu 1

Augustā laikapstākļi būs līdzīgi kā jūlijā. Tā “Dzirkstelei” vēsta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas.

Pēc laika zīmēm V.Bukšs prognozē, ka augusts būs vasarīgi silts. “Līdz 25.augustam būs jauks laiks. Ap 10.augustu gaidāmas pat karstas dienas. Gaisa temperatūra var sasniegt pat plus 28, plus 30 grādus. Savukārt augusta beigās zemākās un purvainākās vietās naktīs vietām var būt arī salnas,” stāsta laika zīmju vērotājs un piebilst, ka 25. un 26.jūlijs ir nozīmīgas dienas laika vērošanai. Ja Annas dienā (26.jūlijs) kaut kur līst, tad jārēķinās, ka augusts un arī septembris būs lietaini.

“Arī labības vācējiem tāpat kā siena vācējiem jārēķinās ar to, ka divas trīs dienas nelīs, bet tad atkal var uznākt kāds lietus mākonis,” saka V.Bukšs.

Ticējums vēsta, ja augusts silts, tad oktobris - vējains. “Šo ticējumu var paturēt prātā, jo viršu mēnesis (augusts) rādās būt nedaudz siltāks kā parasti,” saka V.Bukšs un piebilst, ka augusts ir viršu un riekstu laiks. Jāvēro virši. Ja zied vairāk no galotnes – rudenī sals nāks lēnāk, bet būs stiprāks. Tāpat lazdas. Ja daudz riekstu – ziemas sākumā būs daudz sniega.

Savā mājaslapā laika zīmju vērotājs raksta, ka augusta pirmajā dienā jāvēro laiks, lai redzētu, kāds būs rudens. Sauss laiks 1.augustā paredz sausas turpmākās sešas nedēļas. Slapjš – sešas nedēļas ar lietiem.

“Rudzu diena ir 2.augustā. Labības pļaujas laiks. Jāvēro, vai jaunie stārķi jau atstājuši ligzdu. Šogad jau 30.jūlijā virs dažām ligzdām jaunie stārķi lidojumā meta saules apļa cilpas. Ticējums vēsta, ja jaunie stārķi jau atstājuši ligzdu un debesīs met slaidus lokus, būs agrs, garš rudens un vēla ziema,” stāsta V.Bukšs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

anna

ja Annas dienā kaut kur līs.....kaut kur līs noteikti

pirms gada, 2018.08.05 14:33

Vietējās ziņas