Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensijas un pabalsti - mazāki nekā vidēji valstī 8

Gulbenes novadā 1007 cilvēki saņem pensijas no 160 līdz 170 latiem
Vecuma pensijas Gulbenes novadā saņem 5274 pensionāri. Par to informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas reģionālās nodaļas Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Inese Zelča. Ģimenes valsts pabalstu, proti, astoņus latus mēnesī saņem 4291 māmiņa.

I.Zelča stāsta, ka bērna kopšanas pabalstu līdz gada vecumam saņem 306 māmiņas Gulbenes novadā, un bērna kopšanas vidējais pabalsts ir 34,38 lati. Savukārt vidējais vecāku pabalsts, ko saņem tētis vai mamma par bērnu vecumā līdz gadam, ir 246,90 lati.


Pensiju vidējais apmērs Gulbenes novadā ir 169,73 lati. Valstī vidējā vecuma pensija ir 183,71 lats. "Gulbenes novadā lielāka daļa pensionāru saņem mazas pensijas. Mēs esam zem vidējā valsts rādītāja," norāda I.Zelča.


Visvairāk pensionāru - 1007 cilvēki - saņem pensijas no 160 līdz 170 latiem. Savukārt pensijas virs 400 latiem saņem tikai 39 pensionāri Gulbenes novadā.

 

"Palaikam iedzīvotāji vēršas klientu apkalpošanas centrā, lai noskaidrotu, cik lielu pensiju viņi saņems un kad būtu izdevīgāk doties pensijā," saka I.Zelča.


Kopumā visas pensijas - gan vecuma, gan invaliditātes, gan izdienas, gan apgādnieka - mūsu novadā saņem 6396 iedzīvotāji, un šo pensiju vidējais apmērs ir 159,61 lats.

 

"Šis rādītājs atkal ir zemāks nekā vidējais valstī, jo vidējā pensija valstī ir 173, 55lati," norāda I.Zelča.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka februāra beigās 1982 Gulbenes novada iedzīvotāji bija reģistrējušies kā oficiāli bezdarbnieki, no tiem apmēram tikai piektā daļa, proti, 392 bezdarbnieki saņem bezdarbnieka pabalstu I.Zelča stāsta, ka vidējais bezdarbnieka pabalsta apmērs mūsu pusē ir 84,05 lati. Tas ir zemāks nekā vidēji valstī, jo valstī vidējais bezdarbnieka pabalsts ir 107,07 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

ilze

Mana mamma nostrādāja Padomju savienības laikā 35 gadus, no viņas nodokļiem tika celta Latvija - skolas, slimnīcas dzīvojamās mājas, kuras krievi ejot prom nepaņēma sev līdzi, bet atstāja Latvijā, Brīvā Latvijā mamma dabūja ubagu pensiju un piedevām izrādījās, ka dzīvokli arī nevar privatizēt, jo māja atdota likumīgam īpašniekam, mammas vecāki tika izsūtīti uz Sibīriju, tā viņus sodīja Padomju vara un tagad atkal pensijas grasās atņem tie paši latvieši. Agrāk Krievi spīdzināja latviešus, tagad paši latvieši spīdzina savus latviešus, tas ir laikam tāpēc, ka Latvijā ir tikai labēji orentētas partijas, nav nevienas strādnieku - kreisi orintētas partijas.

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 14:58

Unkas vainīgs ,ka strādāju PSRS laikos?Jāsi mani zemē par to?DOMRROVSKIS ATŅEMŠOT PIEMAKSAs pie pensijām.Tie ir nožēlojamie 70 sant par katru gadu.Pensija niecīga,jo nepaveicās brīvās Latvijas laikā strādāt valsts iestādē.Tādu kā es daudz.jātaisa geto,jo izdzīvot tāpat nevar.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 22:33

gaidu to brīdi, kad dombrovska valdība izdomās apgriezt (nevis pielikt) savas algas nu vismaz uz 1 gadu, lai saprastu, kā ir izdzīvot ar pensiju, kad viss ir jāsamaksā un nekas pāri nepaliek, lai dzīvotiu līdz nākamajai pensijai. tad ne tikai lats, bet arī santīmi būtu jāskalda. cik tad mums to izredzēto ir, kas saņem tās lielās pensijas? būs tāpat kā ar elektrību, ka lielākais vairums vidēji nodedzinot līdz 100kw, tur jau zirgam jāsmejas! Tad jau mūsu valstī visā ir jāatgriežas akmens laikmetā - dzelzceļa nav, autobusi arī drīz nekursēs, no elektrības arī tikpat kā jāatsakās (diezvai petrolejas lampas ir kaut kur nopērkamas; par antikvariātiem nerunāsim, jo parastais mirstīgais tur nav spējīgs neko nopirkt!) degvielas litrs drīz maksās tik dārgi, ka arī savu autiņu atļauties nevarēsim! Par pārtiku nav vērts runāt - jo sintētiskāks, jo lētāks! diemžēl tādu ēdmaņu vien varam par savām kapeikām atļauties, jo cenas pārtikas veikalos aug ne pa dienām, bet pa stundām. Arī darbaspēks mūsu valstī drīz pārvērtīsies par vecu ļaužu kontingentu (ja vien līdz pensionēšanās vecuamam neapmirs). Jaunajiem nekas cits neatliek kā mukt no šejienes projām neatskatoties. Labi izdomājuši likvidēt priekšpensionēšanos - 60 un vecāki paliek bez darba (jo kam gan tādi vecīši vairs vajadzīgi), bet līdz noteiktajam pensijas vecumam ar roku nav aizsniedzams, no kā lai iztiek? Arī tad, ja bērni ir bezdarbnieki utt. un nevar palīdzēt. Visu mūžu esi maksājis sociālo nodokli un beigās neko neesi nopelnījis? Viss valstij? Jūs ko, domājat, ka visi šeit antiņi? Dombrovski, vai tu domā, ka tu visu mūžu būsi jauns?! Atliek secināt, ka savas premjerēšanas laikā savu kontu būsi papildinājis tā, ka varēsi vecumu pavadīt bez problēmām... kauns par tādu valsti!

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 13:31

zeķei

Skaties, ka neiznāk pavisam bēdīgi - mainīsies nauda un no sakrātā nekas pāri nebūs palicis!

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 13:05

Geo

Katrs pats savas pensijas kalējs, laicīgi domāsi par pensiju, tad ari to sakrāsi. Valsts jau tikai regulē, un ne vienmēr labākajā veidā bet pašam jāseko līdzi, kur tas viss paliek! Kāds no jums zina, kāds ir šī gada pieauguma procents jūsu pensijai, ko tagad turat bankā? Vai esi pāriecināts, ka tas ir izdevīgākais pensiju līmeņa piedāvajums?

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 09:48

Mana ome pēdējos 20 gadus regulāri mainīja banku pensiju līmeņus (visbiežāk gan bija parex), rēķināja līdzi izdevīgākos procentus, un, ziniet, viņai itin laba pensija sanāk 250+ ls, lai gan strādāja visu mūžu par skolotāju, kam it kā nekas dižs neiekrājas. Man jau šķiet, ka nepaļaujieties tik daudz uz vasti, sekojiet līdzi, kur jūsu pensija paliek.

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 09:07

:)

Vai tad strādājošajiem ar bērniem sanāk vairāk?

pirms 9 gadiem, 2011.03.09 08:24

Vietējās ziņas