Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensijas un pabalstus izmaksās eiro

Līdz 1.janvārim, kad latus nomainīs eiro, ir atlicis pavisam maz, bet īpaši vecākās paaudzes cilvēki joprojām ir neizpratnē, kā šī naudas maiņa ietekmēs pensiju un pabalstu pārrēķinu no latiem uz eiro. Vai summas netiks noapaļotas uz leju? Kas jāņem vērā par pensiju un pabalstu izmaksu pēc Jaungada?


„Pensiju un pabalstu saņēmējiem nav pamata satraukumam, jo visi tie maksājumi, ko, sākot ar nākamā gada 1.janvāri, cilvēki saņem no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, būs eiro neatkarīgi no tā, par kādu laiku tie ir aprēķināti. Pakalpojuma summa tiks konvertēta no latiem uz eiro pēc noteiktā kursa 1 eiro = 0,702804 lati,” skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas reģionālās nodaļas Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Inese Zelča.


Pēc agrākā grafika

Iedzīvotāji, kuri līdz šim pensiju saņēma katra mēneša pirmajos datumos, pēc eiro ieviešanas to varēs saņemt tajā pašā datumā. Aģentūra jau šajā mēnesī pārrēķinās visas no 2014.gada janvāra izmaksājamās pensijas. Tās pensijas, ko iedzīvotājiem viņu dzīvesvietā piegādā pastnieki, šomēnes gan tiks piegādātas agrāk nekā parasti. Maksājumi ar „Latvijas Pasta” starpniecību dzīvesvietās tiks piegādāti jau līdz 13.decembrim. Ja pensijas piegādes datumā pensionārs savā dzīvesvietā nebūs sastopams, nesaņemto pensiju viņš varēs saņemt pasta nodaļā, sākot ar otro darba dienu pēc pensijas piegādes datuma līdz šā gada 16.decembrim. Ja pensija netiks izņemta līdz 16.decembrim, tad janvārī pensiju piegādās dzīvesvietā pensijas ikmēneša piegādes datumā vai izmaksās pasta nodaļā, sākot ar 3.janvāri.

Ar janvāri to izmaksa sākotnēji ar nelielām izmaiņām atkal notiks pēc ierastā grafika un piegādes datumi klientiem pēc pārejas uz eiro netiks mainīti. „Par izmaiņām pensiju izmaksā šajā mēnesī cilvēkus pastnieki jau informē, tāpēc pensionāri ir zinoši. Cilvēki var būt droši, ka viņiem tiks izmaksāta tāda pati pensijas summa, tikai konvertēta eiro. Izņēmums var būt tikai tajos gadījumos, ja aģentūra ir veikusi pensijas apmēra pārrēķinu vai arī ieturējumus pēc zvērinātā tiesu izpildītāja rīkojuma,” norāda I.Zelča. Viņa mierina, ka cilvēki, kuri pensiju saņem pasta nodaļā, var neuztraukties, jo tur kontā esošā pensija automātiski tiks konvertēta eiro.


Mainīs visās pasta nodaļās


„Latvijas Pasts” informē, ka lauku iedzīvotāji, kuri pensiju savā dzīvesvietā saņem skaidrā naudā, to varēs no latiem uz eiro apmainīt par brīvu arī daudzās lauku pasta nodaļās, jo pastniekiem mainīt naudu mājās pie klienta nebūs atļauts. Gulbenes novadā naudu varēs mainīt jebkurā no deviņām pasta nodaļām. Turpmāk par pensiju vai sociālo pabalstu piegādi mājās līdzšinējo 1,22 latu vietā būs jāmaksā 1,74 eiro.


Ja līdz šim pabalsti tika izmaksāti latos bez santīmiem, tad ar 1.janvāri pēc noteiktā kursa tie būs eiro un centos, piemēram, 100 latu vietā izmaksās 142,29 eiro, 30 latu vietā – 42,69 eiro, bet 8 latu vietā – 11,38 eiro. Naudas summas pēc latu konvertācijas uz eiro noapaļos, ņemot vērā trešo zīmi aiz komata. Piemēram, ja pensija ir 162 lati, tad noapaļojot tā būs 230,51 eiro. (162:0,702804 = 230,505).


Mainīts pieņemšanas laiks


„Papildus informējam, ka ir izmainīts klientu pieņemšanas laiks. Tas ir vienāds visās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļās un klientu apkalpošanas centros. Pirmdienās strādāsim no pulksten 8.30 līdz 19.00, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās - no pulksten 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās - no pulksten 8.30 līdz 15.00.

Sakarā ar Ziemassvētkiem un Jaungadu strādāsim 14.decembrī un 28.decembrī no pulksten 8.30 līdz 17.00, bet 23.decembrī un 30.decembrī visas aģentūras nodaļas būs slēgtas,” atgādina I.Zelča.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas