Pensionāri cerības nelolo

Rīgā,Latvijas Universitātes Mazajā aulā,16.martā notika 8. Latvijas Pensionāru federācijas kongress, kurā piedalījās arī četri Gulbenes novada pārstāvji: Gulbenes pilsētas pensionāru padomes priekšsēdētāja Mirdza Kušķe, Līgo pagasta biedrības "Kamenītes" pensionāru vadītāja Gaida Šķipsna, Pensionāru federācijas valdes locekle Līvija Liepa. Dzelzceļa pensionārus pārstāvēja Arvīds Grīslis.

L.Liepa atzina, ka visi pensionāri, kas uzstājušies debatēs, pauduši satraukumu un bažas par to, ja tiešām valdība ķersies pie pensiju samazināšanas.

 

"Ilūzijas, ka pensijas varētu tikt palielinātas, šis kongress neradīja. Jau šobrīd 80 procenti pensionāru saņem pensijas, kas ir mazākas par 150 latiem. Latvijā pensionāri ir viena ceturtā daļa no visiem iedzīvotājiem. Federācija apvieno 103 pensionāru organizācijas, kurās ir 300 050 biedru. Tikai 22 procenti pensionāru saņem pensijas, kas ir lielākas par 300 latiem. Pēc visa kongresā dzirdētā, atbraucot mājās, man joprojām ir tāda sajūta, it kā es istabā meklētu piekto kaktu," viņa teica.

 

Pirmo reizi pensionāru kongresā bija ieradies tik daudz augstu Latvijas amatpersonu. Pensionārus uzrunāja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, veselības ministrs Juris Bārzdiņš, labklājības ministre Ilona Jurševska, Saeimas Darba un sociālo lietu komisijas vadītāja Aina Barča, kā arī eksprezidents Guntis Ulmanis.

 

Amatpersonas apsveica kongresa delegātus, bet S.Āboltiņa un V.Dombrovskis pat atvainojās pensionāriem par 2009.gadā veikto pensiju samazinājumu. L.Liepa piebilst, ka arī ievērojamais amatpersonu skaits pensionāros radījis pamatotas bažas, sak, mēs esam kopā ar jums, tomēr...

Kongresā ievēlēta arī jaunā Pensionāru federācijas valde un dome.

 

Valdē ievēlēta M.Kušķe, bet domē - L. Liepa. Federācijas valdes priekšsēdētājas pienākumus turpinās veikt līdzšinējā priekšsēdētāja Aina Verze.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas