Pensionāri iesaistās fiziskās aktivitātēs 7

Gulbenes sporta centra trenažieru un aerobikas zāles otrdien pieskandināja pensionāru možās balsis. Apliecinot to, ka pensionāri ir sabiedriski aktīva mūsu sabiedrības daļa, aptuveni desmit vecākā gadagājuma cilvēki bija sanākuši uz pirmo nodarbību un darbojās ar dažādiem trenažieriem. Vairāk foto šeit.

"Pēc pirmās nodarbības trenažieru zālē jūtos ļoti labi. Visas muskuļu grupas ir kļuvušas jutīgas. Es nodarbības apmeklēšu katru otrdienu, jo ceturtdienās man ir deju mēģinājums senioru deju grupā "Leno". Pensionāriem, kuri vēl tikai domā, vai mums pievienoties, iesaku nebaidīties un nākt uz nodarbībām, jo tās ir tikai mūsu veselības labā. Mūsu vecumā vajag dažādi izkustēties, ne tikai pastaigāties. Jo vairāk kustēsimies, jo būsim veselāki," saka gulbeniete Velita Mikova.  

Šādu iespēju, parakstot sadarbības līgumu ar sporta centra direktoru Ziedoni Lazdiņu, kā arī aicinot talkā sporta aktīvisti Gerdu Sirmo, bija radusi Gulbenes novada pensionāru biedrības "Atspulgs 5" valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante.

 

"Iespēja vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem ir dažādas veselības problēmas, apmeklēt sporta centru, ir mana ideja. Uzskatu, ka sporta nodarbības ne tikai tonizē cilvēka veselību, bet arī cilvēka prātu un psihi. Patīkami, ka mūsu novadā ir tik atsaucīgi pensionāri, kuri atbalstīja šo ierosinājumu. Mums pēc fiziskajām aktivitātēm ir iespējams izmantot arī saunu," stāsta A.Vīgante.

 

2012.gads ir arī senioru gads ne tikai Eiropas Savienībā, bet arī Latvijā. Šāgada devīze ir "Būsim aktīvi visās paaudzēs!". Tagad novada pensionāriem ir iespējams apmeklēt sporta centru otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10.00 līdz 12.00.

 

"Es aicinu mums piebiedroties visus, kuriem ir interese un vēlme. Jebkurā vecumā mēs kaut ko vēl spējam, izvēloties sev piemērotu fizisko slodzi," mudina A.Vīgante.

 

Sestdien, 28.janvārī, novada pensionāri piedalīsies Valkas novada pensionāru biedrības "Zelta rudens" desmit gadu jubilejas pasākumā. Uz to šoreiz brauks Stradu pagasta pensionāru ansamblis |"Baltābele".

 

"Kopā jau ir pulcējusies darba grupa, lai runātu par novada Senioru svētkiem, kas šovasar notiks Beļavas pagastā. Jau sākam ieskicēt pirmās koncepcijas. Pagaidām neatklāšu, bet, iespējams, ka šogad novada pensionārus sagaida vēl citi pārsteigumi," stāsta A.Vīgante.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Sportiņš

Manuprāt, senioriem vajadzētu citāda rakstura fiziskos vingrinājumus/ aktivitātes...
Piemēram, nelielu skrējienu un elementārus vingrinājumus - kā rītarosmē to darām, lai trenētu lidzsvaru, koordināciju, muguru turēt taisni, kas senioru vecumā pasliktinās...
Veikt vingrinājumus liekā svara samazināšanai, jo katrs lieks kg spiež uz kauliem, kas senioru vecumā kļūst trausli ...
Paskatieties foto, cik tie seniori jūtas APMULSUŠI uz tiem trenžieriem ...

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 19:47

Baigi forši,ka domā par vecākiem cilvēkiem,man tas patīk,jo paši ar nekur nepaliksim,vismaz sportot ,veselīgu dz.veidu uzturēt ,tas ir kas vērtīgs.

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 13:32

varētu

Uzrakstiet lūdzu cik tādas nodarbības maksā .Visu labu pensionārs.

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 07:21

Vietējās ziņas