Pensionāri nerod atbildes

Reģiona pensionāru apvienības 10.gadadienas konferencē bija pulcējušies pensionāri no 11 Vidzemes novadiem un Valmieras pilsētas
Latvijas Pensionāru federācijas Vidzemes reģiona pensionāru apvienības 10.gadadienas konferencē "Sociālā politika tuvākajā nākotnē", kas notika 22.septembrī, labklājības ministrs Uldis Augulis, kā bija sākotnēji solīts, neatrada laiku, lai tiktos ar Vidzemes reģiona senioriem. Viņu aizstāja Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Staķis, kura uzstāšanās ilga nepilnas desmit minūtes, un Saeimas sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aina Barča, kura arī bija ārkārtīgi steidzīga, tāpēc daudzi pensionāru jautājumi tā arī nerada atbildi. Vairāk foto šeit.

Neko neguvām

 

"Nesaprotu, kāpēc ministrijas pārstāvim un Saeimas deputātei vispār vajadzēja tērēt savu dārgo laiku un degvielu automašīnai, lai tikai īsu brīdi piedalītos konferencē, nodotu sveicienus no labklājības ministra, saņemtu ziedus, iedzertu kafiju un, neko jaunu nepasakot, aizbrauktu. Labāk nebūtu braukuši, ja nevar neko konkrēti atbildēt, tikai runā par cerībām. Kāda nozīme pensionāru savstarpējām diskusijām, ja valdības pārstāvji tajās neklausās?" pēc konferences bilda pensionāre Inta Sirmace no Daukstu pagasta.

 

"Valdības pārstāvjiem vienmēr pietrūkst laika. Norunā savu runu, un pa durvīm ārā," izskanēja arī debatēs.

 

A.Staķis nodeva sveicienus no labklājības ministra U.Auguļa, kurš nevarējis ierasties tāpēc, ka "tur roku uz pulsa" valdības sēdē, kā arī pasniedza ministra parakstītu Atzinības rakstu Vidzemes reģiona pensionāru apvienības priekšsēdētājai Līvijai Liepai, kura saņēma arī Latvijas Pensionāru federācijas Pateicības rakstu par godprātīgu un ilggadēju darbu. To pasniedza federācijas priekšsēdētāja Aina Verze.

 

A.Staķis ieskicēja pensiju reformu, izteica cerību, ka finanšu ministrs Einars Repše turēs vārdu un pensijas tiešām vairāk netiks samazinātas, lai gan teiktais neizklausījās pārliecinoši.

 

"Ļoti gribētos ticēt, ka tuvākajos gados, kamēr ir sociālas grūtības, pensijas vecumu nepalielinās," uzstājoties teica A.Barča.

 

Viņa apliecināja, ka pensionāri - invalīdi novembrī saņems atpakaļ to vecuma un izdienas pensijas daļu, kas ieturēta no 1.jūnija līdz 31.oktobrim.

 

"Vecuma un izdienas pensijas saņēmējiem jāgaida Satversmes tiesas spriedums. Es ļoti ticu, ka tas būs saprātīgs," teica A.Barča, solot, ka aizstāvēs pensionāru tiesības.

 

Pieņem rezolūciju

 

Diskusijās konferences dalībnieki vairākkārt uzsvēra, ka valdība nedrīkstējusi bez atļaujas paņemt pensionāru naudu, tāpēc tā ir jāatdod. Izskanēja norāde, ka nav skaidrs, kur paliek aizdevumu nauda, ka vēstulē Starptautiskajam Valūtas fondam valdība apsolījusi pensiju reformu. Prasības un priekšlikumus Valsts Prezidentam, Saeimai un valdībai, kā arī Satversmes tiesai konferences dalībnieki pauda arī rezolūcijā. Pensionāri rosina rast citas iespējas valsts finansiālā stāvokļa uzlabošanai un, veidojot 2010.gada budžetu, atcelt 10 procentu ieturēšanu no pensijām, uzskatot šo valdības rīcību par nelikumīgu.

 

Par prettiesisku tiek uzskatīta arī 70 procentu ieturēšana pensionāriem, kuri strādā maz atalgotu darbu, pensionāri prasa izvērtēt nodokļa par nekustamo īpašumu ieviešanas lietderību un laiku, rast iespēju vecajiem ļaudīm slimnīcās ārstēties par mazāku maksu un tamlīdzīgi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas