Pensionāri pieprasa neatcelt pensiju indeksāciju

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai pieprasījusi neatcelt šāgada aprīlī paredzēto pensiju indeksāciju. Šāds lēmums tika pieņemts federācijas valdes sēdē. Tajā piedalījās arī Pensionāru federācijas valdes locekle gulbeniete Līvija Liepa.

"Apspriežot Ministru prezidenta Ivara Godmaņa paziņojumu pa radio, ka "šogad pensiju indeksācija nenotiks", un Latvijas nodomu protokolu no 2008.gada 18.decembra, kas adresēts Starptautiskā Valūtas fonda direktoram Dominikam Štrausam - Kānam, Pensionāru federācijas valde atzina, ka "pensiju iesaldēšana" bez konkrētiem paskaidrojumiem, kā arī premjerministra mutiskais paziņojums radio ir klajā pretrunā ar Eiropas Komisijas nostādnēm par maznodrošināto iedzīvotāju - pensionāru, invalīdu un bērnu - sociālo aizsardzību pašreizējās krīzes apstākļos," stāsta L.Liepa.

 

Indeksācija ir nepieciešama

Pensionāru federācijas valde pieņēmusi lēmumu par pensionāru sociālo aizsardzību ekonomiskās un finansiālās krīzes apstākļos. Valde uzskata, ja, sākot no 2008.gada 1.septembra līdz šā gada 1. martam, inflācijas līmenis valstī pārsniegs piecus procentus, aprīļa pensijas indeksācija ir jāaprēķina. Oktobrī pensiju indeksācija jāveic visām pensijām līdz 600 latu līmenim.

 

Federācija nepiekrīt Labklājības ministrijas uzskatam, ka tikai februāra beigās tiks izvērtēts, vai pensiju indeksācija ir nepieciešama.

 

Līdzekļus var ietaupīt

"Valdes sēdē piedalījās arī partijas "Sabiedrība citai politikai" līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs, kurš norādīja, ka pensijas ir jāindeksē arī 2009.gadā un nav pieļaujams, ka ekonomiskās krīzes laikā tās tiktu iesaldētas, jo šajā periodā Latvijā inflācija jau pārsniegusi piecus procentus. A Štokenbergs uzsvēra, ka līdzekļus pensijām var ietaupīt, sakārtojot un mainot nodokļu sistēmu, nevis liekot visiem maksāt vienādi," stāsta L.Liepa.

 

Vēlas sabiedrības informētību

Pensionāru federācija izteikusi lūgumu Labklājības ministrijai presē un radio informēt sabiedrību par Nacionālajā programmā paredzētajiem pasākumiem maznodrošināto iedzīvotāju sociālajai aizsardzībai krīzes apstākļos. Savukārt plašsaziņas līdzekļiem pievērst uzmanību pensionāru sociālajai aizsardzībai, īpaši skaidrojot Valdības Nodomu protokola 24.punktā skartos pensiju iesaldēšanas un sociālā nodrošinājuma tīkla izdevumu palielināšanas par vienu procentpunktu jautājumiem, lai mazinātu satraukumu un spriedzi pensionāros.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas