Pērn ģimenes ārstu praksēs konstatēti pārkāpumi

Pagājušajā gadā Gulbenes rajonā četrās ģimenes ārstu praksēs konstatēti pārkāpumi. Šogad sūdzības par Gulbenes ģimenes ārstiem nav bijušas. Par to informē veselības obligātās apdrošināšanas aģentūras sabiedrisko attiecību departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Babrova.

Pērn konstatētie pārkāpumi bijuši par nepamatotu pakalpojumu apmaksu, nepareizu medicīniskās dokumentācijas aizpildīšanu un ārsta darba prakses organizāciju.


I.Babrova atgādina, ja pacientam ir radušās sūdzības par konkrētu ārstu vai ārstniecības iestādi, vai par to, ka ģimenes ārsts nepamatoti atsakās uzrakstīt nosūtījumu pie ārsta - speciālista, tad ar iesniegumu viņš var vērsties aģentūras centrālajā birojā Rīgā, Cēsu ielā 31 k- 3, tālrunis 67043700, e - pasts "voava@voava.gov.lv vai teritoriālajās nodaļās.

 

Vidzemes nodaļa atrodas Smiltenē, Pils ielā 6, tālrunis 64772301. Sūdzības var iesniegt arī elektroniski e - pasts "vidzeme@voava.gov.lv". Pacientiem ir iespējams arī zvanīt uz informatīvo bezmaksas tālruni 80001234.


"Arī anonīmas sūdzības aģentūra ņem vērā. Tikai tad iesniedzējam jārēķinās, ka aģentūrai ir tiesības neatbildēt iesniedzējam vai arī iesniedzējs saņems vispārīgu atbildi, jo nebūs iespējams objektīvi izvērtēt konkrētus faktus," skaidro I.Babrova.


Savukārt, ja pacientam radušās sūdzības par ārstēšanas kvalitāti, tad ieteicams vērsties Veselības inspekcijā Rīgā, Ieriķu ielā 3, tālrunis 67221244, e - pasts "vi@vi.gov.lv".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas