Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie ģimnāzijas – viens no 100 gulbjiem

Gulbenes novada dome ar nodibinājuma “Rietumu bankas labdarības fonds” atbalstu īstenojusi projektu par saules pulksteņa izgatavošanu un uzstādīšanu Gulbenē, Skolas ielā pie Gulbenes novada valsts ģimnāzijas. To atklāja 10.novembra pievakarē, novada mājaslapā informē Gulbenes novada domes projektu vadītāja Eliņa Strode.

"Tumšo vakaru izgaismoja sveču liesmas un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolnieku izpildītās dziesmas," stāsta E.Strode.

E.Strode atgādina, ka saules pulkstenis ir viens no akcijas “100 gulbji Latvijas simtgadei” vides objektiem. Gulbenes saules pulkstenis pieder pie horizontālo pulksteņu klases – vissenāk zināmā saules pulksteņu veida, kuriem ir horizontāli novietota ciparnīca un slīps ēnas metējs (gnomons).Tā kā Zemei ir slīpa rotācijas ass un orbīta ap Sauli nav ideāls aplis, gada ietvaros Saules diennakts garums periodiski nedaudz mainās – vasarā +/- 5 minūtes, bet ziemā +/- 15 minūtes pret mūsu joslas laiku. Pulksteņa ciparnīca rāda vasaras laiku. Periodā no oktobra beigām līdz marta beigām pareiza laika iegūšanai jāatskaita viena stunda.

Saules pulksteņa projekta izstrādātājs - Mārtiņš Gills, saulespulkstenis.lv, ciparnīcas izgatavotājs un projekta atbalstītājs - SIA “Valpor” un metāla gnomona izgatavotājs - SIA “Metal Artel”.

Rietumu Bankas labdarības fonda finansējums projekta īstenošanai ir 5000 eiro.Gulbenes novada dome līdzfinansē izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas. Saules pulksteņa idejas īstenošanas kopējās izmaksas ir 9339 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas