Pie godalgām tiek gan Gulbenes mednieki, gan arī viesi no citiem rajoniem

Lejasciema šautuvē sestdien notika tradicionālās rudens šaušanas sacensības "Šauj garām", uz kurām pulcējās apmēram 50 mednieki gan no mūsu rajona, gan arī no Madonas un Cēsu rajona.

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Naglis stāsta, ka šīs šaušanas sacensības tradicionāli tiek rīkotas jau vairākus gadus un mednieki tās ir iecienījuši. Šoreiz mednieki sacentās četros šaušanas veidos - šaušanā pa skrejošu alni, šaušanā pa skrejošu meža cūku, šaušanā pa stāvošu meža cūku un sportingā. Šaušanā pa skrejošu alni 1.vietu izcīnīja Juris Prokofjevs, 2.vietā ierindojās Aigars Legzdiņš no Cēsu rajona, 3.vietā palika Mundis Žvīriņš. Šaušanā pa skrejošu meža cūku pirmajās trīs vietās attiecīgi ierindojās Ainārs Kuprovskis, A.Legzdiņš un Vilnis Zvirgzdiņš. Šaušanā pa stāvošu meža cūku uzvaru izcīnīja Vilnis Jaunzems no Cēsu rajona un 2.vietā ierindojās A.Legzdiņš, 3.vietā palika Jānis Neilands.

Sportings bija nedaudz atšķirīgs kā citviet. "Tas bija krūmu sportings. Sportingu parasti rīko pļavā, bet mēs nolēmām to sarīkot izcirtumā, kur jau bija paauguši koki un krūmi. Viss izskatījās gandrīz tāpat kā reālajā dzīvē medībās, taču mazliet sarežģīja šaušanu," stāsta J.Naglis. Šajā disciplīnā 1.vietā ierindojās Valērijs Čeprovs no Madonas, 2.vietā - Jānis Vilciņš no Madonas, 3.vietā - V.Zvirgzdiņš.

J.Naglis stāsta, ka sacensību dalībnieki bijuši ļoti apmierināti, sevišķi viņiem esot paticis sportings.

"Sportingu pēc sacensībām bija iespēja šaut arī jaunajiem medniekiem, atklājās arī pa kādam jaunam talantam, tādēļ ir doma nākamgad Lejasciema šautuvi papildināt ar stacionāri uzstādītu mašīnu sportingam. Ja kāds vēlēsies, varēs braukt un trenēties," saka J.Naglis.

tagad tie, kam ir vēlēšanās patrenēties, var doties uz Lejasciema šautuvi. Tā ir atvērta katru piektdienu no pulksten 17.00. Var arī iepriekš sazināties ar J.Nagli un vienoties par konkrētu laiku. Šautuvē var veikt arī ieroču piešaudi. Jaunie mednieki tur kārto eksāmenus, notiek arī treniņi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas