Pie Gulbenes luterāņu baznīcas - ceļojošā instalācija "Par dzīvību" 11

Pie Gulbenes luterāņu baznīcas līdz 6.decembrim var aplūkot ceļojošo instalāciju “Par dzīvību”.
Pie dievnamā izvietotas 27 mazu betona bērniņu skulptūras un stāsti, kādēļ šie bērniņi nepiedzima. Piemēram, lasāmi pamatojumi, ka bērniņš ir pieteicies par agru un jāizbauda jaunība, ka māmiņai jāpabeidz studijas vai jāatrod darbs, ka jāapceļo pasaule vai bērna tēvs nav pietiekami labs.
Instalācijas veidotāji caur šo turpina aktualizēt aborta problēmu Latvijā un mudina sabiedrību aizdomāties par galvenajiem iemesliem, kādēļ daudzas sievietes izvēlas tomēr nelaist pasaulē savus bērniņus.
Šī instalācija apceļo Latviju jau kopš 2012.gada, kad pirmo reizi tā tika uzstādīta Rīgā. Pie katras skulptūras lasāms arī īpašs un skaudrs stāsts par to, kāpēc šim mazulim nebija lemts piedzimt. “Tie ir stāsti dažos teikumos par to, cik ļoti varam ietekmēt cilvēka dzīvi uz vienu vai otru pusi, un par to, cik sāpju cilvēki nodara viens otram. Šie stāsti rosina iedziļināties, cik ļoti daudz cilvēku ir iesaistīti šajā vēl nedzimušo dzīvību nonāvēšanā,” skaidro Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Ilgvars Matīss.
Viņš uzsver, ka instalācija lauž sabiedrībā esošos stereotipus, ka it kā baznīca kā īpaši vainotu tieši mātes. “Pat nezinu, kurš izplatījis šo mītu. Šie 27 stāsti atklāj tieši pretējo - iesaistīts ir ne viens vien, tas ir vecāku, vecvecāku, sabiedrības spiediens, vardarbība ģimenē, bailes par nākotni. Tie ir 27 iemesli, kuru cena ir bērna dzīvība. Šī instalācija aicina uz grēku nožēlu tos cilvēkus, kuri jau kādreiz ir iesaistījušies abortu izdarīšanā, tos, kuri agrāk savu dzīvi un dzīvību ir vērtējuši augstāk par bērna dzīvi un dzīvību. Es zinu vairākus tādus cilvēkus, kuri tagad rūgti to nožēlo, aicinot citus nekad nedarīt to kļūdu, ko izdarīja viņi. Mums diemžēl pilsētā nav pašiem sava krīzes grūtniecības centra, tas būtu nākotnes sapnis, bet mēs kā draudze vienmēr esam atvērti palīdzēt un cīnīties par dzīvību. Esam gatavi sniegt atbalstu tām ģimenes, kuras nonākušas krustcelēs ar jautājumu, vai bērniņu paturēt vai nonāvēt,” saka mācītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Skolnieciņš no svētmeža

Aizvadītajā dižvakarā mēs nosvinējām Latvijas Republikas dibināšanas gadadienu. Mūsu mīļajai Latvijai palika 102.gadi. Kaut gan Valsts svētki ir beigušies, tomēr saglabāsim cieņu, mīlestību un prieku arī pēc Valsts svētkiem. Latvija ir burvīga valsts! Godāsim savu Tēvzemi ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Nedzīvosim aizvainojumā. Piedosim mūsu valdošo – politiķu, ierēdņu un alkatīgo uzņēmēju – kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi palīdz mūsu valdībai apjēgt, pieņemt un izlabot pieļautās kļūdas. Kamēr mēs esam dzīvi, viss ir iespējams. Pateiksimies visvarenajiem Latvju Dieviem par sniegto mums dzīvību! Mēs esam Dievu bērni, svešiem kungiem mums nav jākalpo! Mēs esam brīvi! Būsim atbildīgi saimnieki savā zemē. Lai Latvju Dievi mums palīdz stiprināt sevi un savu valsti! Lai Latvju Dievi svēta mūsu sapņus un darbus! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!!!
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Latvija #Tēvzeme #gribasspēks #degsme #brīvība #pagāni #DievuBērni

pirms 16 dienām, 2020.11.19 15:45

?

Varbūt pietiek piedod mūsu kungiem - tautas nodevējiem?

pirms 16 dienām, 2020.11.19 20:24

..

Atvainojos, ka reaģēju pārāk ātri un asi, bet aborts nav un nekādā gadījumā nedrīkst būt vērtējams viennozīmīgi un vienādojams ar nonāvēšanu, kā tas klaji tiek sludināts šajā rakstā.

pirms 16 dienām, 2020.11.19 17:02

Skumjas

Cilvēki, kam šo nācies dzīvē piedzīvot, uz to pusi pat neies. Nepietiek ar beigtu čali pie krusta? Vēl arī ar betona bērniņiem jābiedē? Uz dzīvību mudina sakārtojot pasauli tā, lai katrs cilvēks pasaulē ienāktu no sirds gaidīts. Dot dziedinājumu un uzmundrinājumu šaubīgajiem. Biedēt - tas ir lēti un ar īslaicīgu efektu. Piedodiet, ja kādu aizskāru!

pirms 16 dienām, 2020.11.19 18:30

?

Biedēt?
Domāt.Ticēt.Uzticēties un neļauties pasaules varas spriedumam - nonāvēt.
Viss redzētais un 27 stāstos lasītais ,tieši otrādi,dod spēku novērtēt to svētību,kad esi sākusi gaidīt bērniņu.

pirms 13 dienām, 2020.11.22 17:37

...

Kas gan cits tas ir, ja ne nonāvēšana/nogalināšanakad tu tikko dotu dzīvību nodod drošai nāvei, ja ne nonāvēšana/nogalināšana??? Bērnam taču visa dzīve vēl priekšā, bet jau pašā sākumā nav neviena, kas viņu aizstāv. Domā, ka šīm dvēselēm nesāp??

pirms 16 dienām, 2020.11.19 21:23

!!!!!

Tikko dota dzīvība ir piedzemdēts mazulis. Baksti tās mātes, kuras nogalina jau piedzimušus bērniņus.

pirms 15 dienām, 2020.11.20 05:38

to ...

Un bērnam, kura vecāki ir atkarīgie, varmākas? Bērnam, kuram jādzīvo nabadzībā, badā vai ar šausminošām fizioloģiskajām pataloģijām, nesāpēs?

pirms 15 dienām, 2020.11.20 09:55

māte

Kadēļ baznīcai ar šo "izstādīšanu" vajadzēja sabojāt savu jau tā neesošo slavu?
Miruši bērni pie baznīcas ir zaimošana. Nākamnedēļ izstādiet bomžus, trūkumcietējus un sirmgalvjus.Kamdēļ uz bērniem taisīt savu slavu?

pirms 15 dienām, 2020.11.20 08:17

!!!

Labāk lai pastāsta kur lika zvanam saziedoto naudu. Blēžu un zagļu bars!

pirms 15 dienām, 2020.11.20 09:54

Vietējās ziņas