Pie Jaunās ielas izlīdzinās bedres 1

Kāda lasītāja redakcijai pauda satraukumu, ka Gulbenē, Jaunās ielas malā, tiek vestas un sabērtas smilts kravas, kas aizņem ielai piegulošo teritoriju vairāku desmitu metru garumā. Tuvējo māju iedzīvotāji bažījas, ka šo kravu izlīdzināšana varētu palielināt plūdu draudus māju pagrabos.

“Dzirkstele” noskaidroja, ka tā nav pašvaldības zeme, bet gulbenieša Oļega Medņa īpašums. Diemžēl O.Mednis uz telefona zvaniem neatbild. Arī Gulbenes novada domes būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis nav varējis sazināties ar zemes īpašnieku. Pagaidām būvvaldei nav nekāda pamata iebilst pret smilšu uzkalniņa veidošanu.

J.Ziemelis pieļauj, ka varbūt šajā situācijā pretenzijas var būt Madonas reģionālās vides pārvaldei.

“Ja šādiem materiāliem pilsētā izveido krautuvi, tad tai ir jābūt saskaņotai ar Madonas reģionālo vides pārvaldi. Visas celtnieku firmas, kas savā teritorijā izveido šādas krautuves, ņem atļaujas, lai varētu uzkrāt būvmateriālus,” skaidro J.Ziemelis.

Par piegružotām vai nesakārtotām teritorijām tiek sastādīti administratīvie protokoli, ja netiek ievēroti pašvaldības saistošie noteikumi.  

“Tā ir pašvaldības kompetence. Ja mūsu pārvalde būtu devusi atļauju smilšu pārvietošanai vai būtu kaut kas piesārņots, tad varētu saskatīt pārkāpumu vai nodarījumu videi. Tagad, kad tiek kaut kas uzbērts, tā ir tikai būvvaldes atbildība,” skaidro Madonas reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītājs Jānis Lūkins.

Viņš informē, ka otrdien Gulbenē ieradās pārvaldes inspektors, lai situāciju noskaidrotu. J.Lūkins norāda, ka pašvaldība bija devusi atļauju aizpildīt bedres šajā teritorijā, tomēr ne tik lielā apjomā. Tas nozīmē, ka smilšu kravu izlīdzināšanai vēl ir jāsaņem būvvaldes atļauja, lai precizētu darbu norisi.

“Dzirkstelei” izdevās sazināties ar O.Medņa meitu Santu Kundrati, kura zina stāstīt par tēva iecerēm.

“Šī teritorija ir kā bedre. Tā ir tik nelīdzena, ka nevar pat nopļaut. Smilšu kravas izmantos, lai bedres izlīdzinātu līdz ar šobrīd augstākajām vietām. Tas nozīmē, ka teritorija netiks paaugstināta ne par centimetru, bet izlīdzināta. Vienreiz jau tur tika līdzināts, bet ar to nepietika. Tagad pilsētā tiek veikti rakšanas darbi, tāpēc nevajadzīgo zemi var atvest, lai izlīdzinātu bedres,” skaidro S.Kundrate.

Viņa atgādina, ka bedres radās, kad tika celta māja, kurā atrodas grāmatnīca “Zvaigzne ABC”. Tad palika gan būvgruži, gan bedres, tāpēc teritorija joprojām ir ar “pampakiem”. Kad tiks izlīdzināta zeme, viņa nezina teikt.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andis

Paldies Medña kungam ka sagandèja veco labo kulinàriju untagad stàv briesmìga????

pirms 3 gadiem, 2018.07.26 07:37

Vietējās ziņas